Yatırım yapmaya başla!

Köpek Balığından İlham Alınarak Tasarlanan Lüks Yat: “Shark Line 46”

Köpek Balığından İlham Alınarak Tasarlanan Lüks Yat: “Shark Line 46”

Nedendir bilinmez, insanlar daha çok görünüşüyle kendilerini ürküten canlılara hayranlık duyuyor. Bunlardan birisi de engin okyanusların hakimi köpek balıkları. Çoğu kişi bu hayvandan ölesiye korkarken vücudunda dövmesini yaptırması, size göre de ilginç bir paradoks değil mi? Hyperlien isimli bir firma işi daha da büyütmüş. Korkutucu köpek balıklarından ilham alarak, oldukça etkileyici bir tasarıma imza atmış.

Köpek balıkları, Çin ve Tayvan mutfağında önemli bir yere sahip. Birçok Tayvanlının bu işi yaparak eve ekmek götürdüğünü biliyoruz. Hyperlien isimli firma da bu durumdan etkilenerek, Shark Line 46 ismini verdikleri lüks bir yat üretmiş. Yırtıcı hayvanların daha önce de araba tasarımlarına ilham kaynağı olduğunu biliyorduk. Fakat bu durum daha çok kara taşıtları için geçerliydi. Hyperlien’in yaptığı bu tasarım diğer firmalara da örnek olursa, sevdiğimiz ya da ürktüğümüz birçok canlıyı su üzerinde lüks karakterleriyle görebiliriz. Kaldı ki Shark Line 46’nın asil duruşunu ve teknik özelliklerini bizler çok beğendik. Umarım inceledikten sonra sizlerde beğenirsiniz.

İşte karşınızda köpek balığından ilham alınarak tasarlanan lüks yat:

Etkileyici Tasarımıyla Lüks Yat “Shark Line 46”

Etkileyici Tasarımıyla Lüks Yat “Shark Line 46”Hyperlien Yachts Design tarafından özenle tasarlanan bu deniz aracı, kendi alanındaki yatların içerisinde bir adım öne çıkan özellikleriyle bizi etkilemeyi başardı. Çünkü lüks yat, köpek balıkları ve soyut kavramlardan ilham alınarak tasarlanmış. Bu niteliği sayesinde de ince, hızlı ve tıpkı o muazzam deniz canlıları gibi tehditkar bir görünüme sahip olmuş. Evet bu yatlar, Tayvan’ın köpek balıkları ile dolu Güney Çin Denizi’nin engin sularında, ilham aldıkları canlıları arasında inanılmaz bir zarafetle süzülüyor.

Biraz daha detaya inecek olursak, yatın hem iç hem dış tasarımında ağırlıklı olarak siyah ve gümüş grinin tonları kullanılmış. Köpek balığı türlerinin daha çok bu tonlarda olduğunu biliyoruz. Estetik olarak oldukça şık bir görüme sahip olan deniz aracı, performans özellikleri ile de büyük beğeni toplamayı başarmış. Lüks yatın, 455 beygir gücündeki 2 C7 ACERT ve 568 beygir gücündeki 2 Caterpillar C9 ACERT motor seçenekleri bulunuyor.

İç tasarım alanında da temasına bağlı kalınan tekne, kullanıcılarına hem konfor hem de şık bir görünüm vadediyor. Araçta modern teknolojilerin kullanılması göze çarpan diyen unsur. Bu yönüyle tekne, deniz ortamındaki zorluklara da uyumlu hale gelmiş.

Sonuçta bu tasarım, türünün diğer örneklerine göre şıklığıyla alkışlanmayı hak ediyor, diye düşünüyorum. Ayrıca, köpek balıklarının istila ettiği sularda ilham kaynağı olan canlılarla yarışmak, gerçekten eğlenceli ve heyecan verici görünüyor. Sizce de öyle değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum