Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lüks Tatil Köyü Zinciri Soneva Bitcoin ve Ethereum Kabul Ediyor

Otel endüstrisinin önde gelen şirketlerinden Soneva, Tayland ve Maldivler’de kripto para kabul etmeye başladı. Ayrıntılar haberde…
Lüks Tatil Köyü Zinciri Soneva Bitcoin ve Ethereum Kabul Ediyor
HABER GİRİŞ

Kripto paralar her geçen gün daha fazla sektörde kullanılabilir hale geliyor. Bunun son örneği ise bir tatil köyü zincirinin ödemelerde kripto paraları kabul etmesi ile oldu.

Lüks bir tatil köyü zinciri olan Soneva, Tayland ve Maldivler’deki otellerinde, Bitcoin ve Ethereum kabul etmeye başladı.

Firmanın Maldivler ve Tayland’daki konukları artık işlem prosedürünü basitleştirmeyi ve nihai müşteri huzurunu sağlamayı amaçlayan kripto ödeme kanalını kullanabilecek. Soneva bu anlamda bir ilke imza atarak, Maldivler’de denizaşırı alıcılara gayrimenkul sağlayan ilk ve tek şirket oldu.

Soneva’nın finans müdürü ve CEO yardımcısı Bruce Bromley, “Konaklama endüstrisinde her zaman öncü olmaya çalıştık, bu nedenle kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmek, uluslararası misafirlerimizin dünyanın her yerinden kolayca ödeme yapmalarını sağlamanın bir başka örneğidir.” açıklamasında bulundu.

Küresel Ödeme Çözümleri ile Ortaklıklar Kuruldu

Şirket ayrıca kripto para ödeme çözümleri sağlayıcısı TripleA ve ödeme platformu sağlayıcısı Pomelo Pay ile beraber lüks seyahati daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

GCM Yatırım Banner

Lisanslı bir kripto para ödeme çözümleri tedarikçisi olan TripleA, Soneva’daki ziyaretçilerin fiyat dalgalanmalarından endişe duymadan ödeme yapmalarını sağlıyor. TripleA’nın hızlı onay sistemi ile kilitli döviz kurları, gerçek zamanlı dönüşümler sağlanıyor.

Sistem dijital bir ödeme platformu olan Pomelo Pay ile birleştirildiğinde, kullanıcıların QR kodları ve bağlantıları aracılığıyla kripto para birimleri kullanarak alışveriş yapmaları sağlanıyor.

Müşteriler, Soneva’nın rezervasyon ekibiyle güvenli ödeme kanalları oluşturmak için dünyanın her yerinden doğrudan iletişime geçebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.