Paylaşım

Lüks Rezidanslarıyla Blueport Altea Sitesi


 

Sabah yine belki de sinirlenerek çıktınız evinizden. Oldukça küçük odalar, insanı bunaltan mutfak, gürültülü komşular vs. Bu nedenle midir bilinmez, her zaman ev hakkında hayal kurarken; sesiz, sakin, geniş alana sahip ve özellikle enfes bahçeli bir tasarımı düşleriz. Kim hayır diyebilir ki böyle bir eve? Özellikle şehrin gürültülü stresli ve boğucu yaşantısından uzak kalabilmeyi kim istemez ki? Aslından amacımız birazda size kuracağınız hayalde yardımcı olmak. Sanırım bu yazımızdaki ev, tam da size göre…

Bugün yine içinizi ısıtacak, keşke benim de böyle bir evim olsa diye düşüneceğiniz bir malikaneyi sizlerle paylaşacağız. Eminim ki İspanya’nın şirin bir sahil kasabasında yer alan Blueport Altea isimli sitenin bu harika evlerini görür görmez hayran kalacaksınız. Zira, Akdeniz’in eşsiz manzarasına sahip olan bu evler, eşsiz mimarileri ve sahip oldukları imkanlar ile insanı neredeyse büyüleyerek, onlardan başka bir evi düşünmenize bile fırsat vermiyorlar. Bu harika evlerin mimarları ise Pepe Cabrera ve Carlos Gilardi olup, iç tasarımları da Erik Kustner isimli dizaynır tarafından yapılmıştır. İsterseniz sizleri daha fazla meraklandırmadan, evin özelliklerini anlatmaya başlayalım. Yazımızı Blueport’da bir ev özelinde sunmaya çalışacağız.

İşte karşınızda hayallerinizin karşılığı Blueport Altea sitesi ve onun lüks rezidansları:

Blueport Altea Sitesi – Lüks Rezidansları

Blueport Altea Sitesi - Lüks RezidansAz önce de belirttiğim gibi, zaten ev sahip olduğu konum itibariyle onu satın almanız için belli başlı unsuru size sunmuş oluyor. Hatta bazıları, Akdeniz’in mavi sularının muhteşem manzarasını gözler önüne seren bir manzaraya sahip. Koca Avrupa’nın tamamında bile bir eşinin daha olmadığını söylüyorlar. Yerden tavana kadar uzanan camlara sahip olan ev, tam 1000 metrekare büyüklüğünde bir alanda inşa edilmiştir. Bununla birlikte yapının kendisi de oldukça geniş ve ferah olup, tam 500 metrekarelik ölçülere sahiptir.

Bu şahane evin 5 yatak odası, oldukça büyük olan modern banyoları, bir spor salonu, Amerikan mutfağı olan bir oturma odası ve bir de sinema salonu bulunuyor. Bir başyapıt niteliği taşıyan malikanenin özellikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Kendi özel zevkinize göre de tasarlayabileceğiniz evde ayrıca bir jakuzi, ayrıcalıklı bitkilerin bulunduğu bir bahçe ve denizi tam karşısına almış sonsuzluk havuzu bulunuyor. 4 katlı olan ev alttan ısıtmalı olup, oturma odasında da tasarım ürünü olan şömineler yer alıyor.

Blueport Altea Sitesi - Lüks Rezidansİşte böyle harika bir evde yaşamanın nasıl olabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Düşünsenize, sabah kahvenizi almış yudumlarken, bir yandan adeta küçük bir botanik park gibi olan bahçenizden çiçek kokularıyla beraber, masmavi denizin harika iyotlu kokusunu duyuyorsunuz. Ya da sonsuzluk havuzunuzda kulaç atarken, sanki Akdeniz’in açıklarında türlü türlü deniz yaratıklarıyla yüzüyorsunuz. Yağmurlu günlerde sıcacık evinizde oturup, şöminenizin başında ısınırken böyle bir evde yaşadığınız için kendinizi bir kez daha çok şanslı hissediyorsunuz.

Aslında, bu evin özelliklerini saymakla bitiremesek de en azından sizler için anlamlı bir giriş yapmış olduk. Nitekim, Blueport Altea sitesindeki evlerin fotoğraflarını incelerseniz, ne demek istediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın