Paylaşım

Lüks Marka Liginde Bir Türk İmzası


 

Ocak 2015’te Milano Moda Haftasında yer alan Afffair, uluslararası arenada Türkiye’yi temsil eden ilk lüks giyim markası oldu. Markanın yaratıcısı ve kreatif direktörleri Rıfat İsmayil ve Ali Behnam yeni projelerini açıklıyor…

Afffair Paris’te haute couture markalar için kreatif projeler hazırlayan Ali Behnam ve Azerbaycanlı eski model Rıfat İsmayil tarafından kuruldu. Afffair, Milano Moda Haftasında Chanel gibi büyük markalarla bir arada oldu. Bu büyük gelişme ile birlikte mağazalaşma atağına başlayan erkek giyim markası Afffair hızla ilerliyor. Bakü, Kuveyt, İtalya’da açılan mağazalardan sonra İstanbul, Monte Carlo, Dubai ve Bakü’de de mağaza açılacağının haberi verildi.

Birçok giyim alanında ürünler veren Afffair markasının temelleri Rıfat İsmayil ve Ali Behnam tarafından geçen yıl, İstanbul’da atılmış. İlk adım attıkları yerin Türkiye olmasında elbette ki önemli etkenler olmuş. 2009’dan beri İstanbul’da yaşayan Rıfat İsmayil bu konuyla ilgili olarak, “Azerbaycan’da best model yarışmasında birinci seçilmiştim. Sonra Paris’te Pacca Robana ile çalıştım. Türkiye’ye geldim. Birkaç şirketimiz vardı burada ve ülke tekstilde de yükselişini sürdürüyordu. Ancak, bir Türk markası İranlı ve Azeri’den lüks marka ligine Türkiye imzası uluslararası arenada tam olarak henüz ismini duyurmamıştı. Bu bizim için bir avantajdı ve partnerim Ali Behnam Bakhtiar ile markayı 2014’te oluşturduk. İsmimiz duyuluyor ve şu an çok iyi geri dönüşler alıyoruz,” açıklamasını yaptı.

Afffair, Ocak 2015’te Milano Moda Haftasında dev markalar arasında yer aldı. 2016 yaz koleksiyonu defilesinde tek kadın model olarak Tülin Şahin’e yer verilecek. Kişiye özel tasarımlar yapan marka, Tülin Şahin için de bir parça tasarladı.

Afffair kreatif direktörleri Rıfat İsmayil ve Ali Behnam. Bu iki başarılı iş adamı tarafından tasarlanan koleksiyonlar luxury sportswear, smart casual, beachwear ve formal wear gibi geniş bir yelpazeden oluşuyor. Dünyaca ünlü Afffair fiyatları ise 90 Euro ile 3000 Euro arasında değişerek her bütçeye uyum sağlıyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın