Yatırım yapmaya başla!

Korsanlar İş Başında: “Yeni Kia K900’ün Gerçek Yapısına Dair İlk Görseller”

Kia'nın lüks segment için hazırladığı K900'ün tanıtımında önce ilk korsan resimleri elimize ulaştı!
Korsanlar İş Başında: “Yeni Kia K900’ün Gerçek Yapısına Dair İlk Görseller”

Geçtiğimiz günlerde Kia’nın Amiral Gemi sınıfına katacağı söylenen K900’ün ilk görselini sizler için paylaşmıştık. Koreli firma, farklı segmentlerde çeşitliliği sağlamış, tek eksiği Genesis’lerden bağımsız olarak kendi iç yapısına uygun lüks bir otomobil çıkarması kalmıştı.

Detaylarla fazla ilgilenen bir firma olduğundan K900 için yorumlanan şekiller sınıfına uygun olmuş. Tanıtımına kısa süre kalmış olsa da otobanda yolculuk eden vatandaşların dikkatini çekerek gerçeğe dair ilk yapısı da gösterilmiş oldu.

K900’e dair tahmin ettiğimiz zarif yapının gerçekte de öyle olduğunu gördük.

Forum kullanıcısının çekici üzerinde yakaladığı lüks Kia‘nın ilk dikkat çeken kısımlarından biri bolca krom kullanılmış olması.

Abartıya kaçmayan tasarımına uygun olarak, sade ancak sınıfını belli eden bakışlar verilmiş.

K900 için bir modelin büyümüşü şeklinde benzetme yapamıyoruz.

Yani arkadan çekilen resimlerde Kia’dan çok Bentley modeline benziyor. Açıkcası zekice! Büyük ızgara başlayan krom arka kısma da uygulanmış. Gördüklerimizin arasında; aracı daha güçlü gösteren çift çıkış egzoz verilmiş.

Merak edilen iç mekan yapısında lüks duruş hakim olsa da klasiğe kaçan tarafları olmuş.

Neden klasik dediğime gelirsek; gördüğümüz ön göğüs kısmını kullanmayan firma kalmadı. 12″ ekranın BMW modellerinden alınmışçasına durması, lüks simgesi olan analog saat ve çevresi Mercedes’i işaret ediyor.

Tamamen digital olarak ele alınan gösterge paneline diyecek bir şeyimiz yok. Ve direksiyon simidi tasarımının da eşsiz olduğunu söyleyebilirim. Bu şekilde olduğu sürece sade olmasının yanında K900 ferah bir lüks otomobil olacak.

Motor kaputu altında Genesis’in sözü geçecek.

Turbo beslemeli yüksek hacimli motorlar K900’de görev alması bekleniyor. 3.3L V6 365 hp ve 5.0L V8 420 hp şu anda planlanan üniteler arasında. Ve aktarımlar 10 ileri şanzımanla yapılacak.

Gösterimine az süre kalan yeni Kia K900’ün dış yapısı hakkında neredeyse tam fikir sahibi olduk. Ay sonu yapılacak New York Otomobil Fuarı‘nda tüm detaylarını göreceğiz.

Ondan önce duruşu hakkında yorum yapacak olursak; yukarı da dediğimiz gibi köşeli ve sert duruşların aksine, soft stillerde ele alınmış. Tercih edilir mi? Kendi fikrim olarak İngiliz’e parası yetmeyenlerin adresi K900 olacaktır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum