Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Neden Lüks Bir Plazada Yaşamayı Tercih Ederiz?

Lüks plazalar, her geçen gün biraz daha popüler hale geliyor. Nedenlerine bakıldığında plazaların popülerliği gayet anlaşılır oluyor.
Neden Lüks Bir Plazada Yaşamayı Tercih Ederiz?
Son Güncelleme: 
Yorum

Her gecen yıl katlanarak artan nüfus, yaşadığımız toprakların zamanla bizlere yetmeyeceği anlamına geliyor. Bazı şehirler sürekli merkezi olarak büyürken, bu hakkını çoktan kullanmış büyük yerleşkelerse duruma farklı bir pencereden yaklaşıyor. Müstakil olup tek başına büyük bir alanı kaplayan ve sadece 1 ya da 2 aileye yuva olan evler yerine, daha kısıtlı alanda birçok aileye yer verecek plazalar ardı ardına yükseliyor. Plazaları gerekli kılan nedenlerden biri de kuşku yok ki ofis yapısı. Ülkemize gelen yabancı şirketlerin daha konforlu ve çağı yakalayan teknolojilerdeki binalarda ofis açmak istemesi, plazaların varoluş sürecinde etkili olmuştur.

Plazalarla tanıdığımız ve artık duyduğumuzda yadırgamadığımız bir başka kavramsa “akıllı bina.” 40’tan fazla katı olan bu devasa yapılar, sahip olduğu teknolojik özelliklerle insanları cezbediyor. Birçok birey, çift ve hatta aile, lüks bir şehir yaşamı deneyimine sahip olmak için bu tarz gökdelenlere taşınıyor. New York, Dubai, İstanbul gibi büyük şehirlerin neredeyse hepsinde çok sayıda bu tarz bina bulunmaktadır. Oldukça kalabalık kent merkezlerinde yaşayan insanların neden lüks ve güvenilir gökdelen ya da plazaları tercih ettiklerine gelin birlikte göz atalım.

İşte sizlere lüks bir plazada yaşamanın faydaları:

Binanın Oldukça Lüks ve Kullanışlı Hizmetler Sunması

Binanın Oldukça Lüks ve Kullanışlı Hizmetler SunmasıBir eve taşındığınızda eşyalar döşenmemiş olacak ve çamaşır-bulaşık makinesi, yatak, dolap gibi bir sürü eşya almak zorunda kalacaksınız. Bir gökdelene veya plazaya taşındığınızdaysa; çamaşırhane hizmetleri başta olmak üzere, çok sayıda kullanışlı kolaylıklardan faydalanabileceksiniz.

Çoğu zaman bu tarz yerler, yüzebileceğiniz ve egzersiz yapabileceğiniz; havuz, spor salonu gibi olanakları da sizlere sağlamaktadır. Bunların yanı sıra, plazalarda yaşamanın başka bir güzelliği de ihtiyaçlarınızı karşılamak için sıklıkla dışarıya çıkmak zorunda kalmamanız. Her türlü imkanı içerisinde bulunduran yapılar, burada yaşamayı da inanılmaz derecede cazip hale getiriyor.

Yaşam Alanınızın Konumu

Yaşam Alanınızın KonumuYüksek katlı binalar genellikle başlıca gayrimenkullerin bulunduğu birinci sınıf mahalleler içerisine yerleştirilmişlerdir. Bu binaların çoğunlukla zemin katlarında restoranlar ya da hemen kapınızın dışında keyifle alışveriş yapabileceğiniz seçkin mağazalar bulunmaktadır. İllaki dışarıdan bu ihtiyaçlarımı karşılayacağım diyenler için plazalar, mükemmel restoranlar ve tanınmış mağazalar gibi çeşitli lüks olanaklara da oldukça yakın bir konumda kurulurlar.

Ayrıca bu tarz binalar yoğun bir merkezi konuma sahip ise toplu taşıma araçları ve hatta yürüyerek çalışmış olduğunuz işyerinize ulaşabilirsiniz. İşinize yarayacak çeşitli hizmetlere ulaşabilmenizi sağlayan yüksek katlı bu binalar, diğer apartman dairelerine göre lüks ve rahatlık içerisinde yaşamınızı sürdürmenize olanak sağlayacaktır.

Binanın ve Konumunun Güvenli Olması

Binanın ve Konumunun Güvenli OlmasıBirçoğumuz evimizin güvenliği için alarm sistemleri, kameralar, ekstra kapılar gibi güvenlik sistemlerine ya da bir sitede yaşıyorsak; o sitenin güvenlik görevlisine harcamalar yaparız. Bu yüksek katlı binalar 24 saat boyunca profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Bu nedenle plazalarda; evinize izninizi alarak insanların giriş yapmasına izin veren, paketlerinizi ya da eşyalarınızı taşımaya yardım eden ve gerektiğinde sizler için taksi çağıran, en önemlisi de günün her saati hizmet sunan kapı görevlileri bulunmaktadır. Kapı görevlileri, tarafınızdan onaylanmadığı sürece evinize insanların girişini yasaklayarak rahatsız edilmemenizi ve en önemlisi de güvenliğinizi sağlamakla görevlidirler.

NEW YORK’TA BULUNAN EN PAHALI 10 ÇATI KATI DAİRESİ İÇİN TIKLAYIN.

Ek olarak, yüksek katlı binalar sizlere en iyi manzaralardan birini sunmaktadır. Yüksek kalitede bir hayat yaşamak için lüks ve uyumun bir arada olduğu plazalarda hayatınızı kelimenin tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

Lüks ve kaliteli bir hayat sürdürmek için hizmetin kusursuz olduğu bu binalarda tabi ki de herkes yaşamak ister. Sıradan bir apartman dairesinin fiyatı bile şu zamanda bütçemizi fazlasıyla aşmaktadır. Ancak eğer hazırda birikmişiniz var ve kendinizin, ailenizin güvenliğini düşünüp onlarla birlikte rahat bir yaşam sürmek isterseniz, korunmasız ve boş bir apartman dairesine harcayacağınız paralara neredeyse denk fiyattaki bu lüks plazalarda hayalini kurduğunuz hayatı yaşabilirsiniz. Peki, gelelim asıl soruya; siz tercih eder miydiniz? Sebepleriyle birlikte yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu