Yatırım yapmaya başla!

LPG’li Araçlarda Yeni Muayene Dönemi Kesinleşti!

Araçların zorunlu olarak yaptırması gereken muayeneye farklı kurallar getiriliyor. Özellikle LPG'li araç sahiplerini ilgilendiren bu değişiklik, işlemlerin daha kolay yapılmasına yönelik yapılmış. Bakalım yapılan farklı değişim ve uygulamalar nasıl olacakmış?
LPG’li Araçlarda Yeni Muayene Dönemi Kesinleşti!

Araçlarımızda zorunlu olarak yapacaklarımızın en başında biliyoruz ki muayene gelmektedir. Eskiden oldukça üstün körü yapılan bu işlemler, yeni sisteme geçiş ile daha profesyonel ortamlarda yapılmaya başlanmıştı. Araç muayenesi kişilerin sağlıklı şekilde araçlara binmesi ve araçlarda doğabilecek kusurların tespiti için önem araz etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda çoğu sürücüler muayene için sürekli bir kaçış içerisindeydiler. Tabi ki şu an herşey düzenli.

TÜV Türk sisteminin devreye alınmasıyla kaçışlar sona ermiş ve herkesi mecbur kılmışlardı. Doğrusu olanda buydu. Yeni sistem düzenlemesinde özellikle LPG‘li araç sürücüleri için farklı durumlar maddesi eklenmiş. Bakalım yeni araç muayenesi maddelerine neler eklenmiş?

LPG’li Araç Sürücülerine Kolaylıklar Getiriliyor

LPG'li Araç Sürücülerine Kolaylıklar GetiriliyorYenilenen sistemle beraber LPG’li ve LPG’ye dönüştürülecek araçların işleyişlerine daha basit yöntemler getirmeye karar verilmiş. LPG sistemi taktırırken farklı bir çok devlet dairesinde işlemler yaparız. Ayrıca muayenesi gelmiş araçların özellikle sızdırmazlık raporları alacağımız zaman, fazla yoğunluktan rapor alımları gecikebiliyordu.

Bunu daha kolay yapılabilmesi için farklı yerlere yetki çalışmaları başlatılıyor. Artık sızdırmazlık raporumuzu Makine Mühendisler Odasına veya TSE‘ye başvurulmasına gerek kalmayacak.

Alınacak Belge ve Raporlar Sistem Dönüş Firmalarına Veriliyor

Alınacak Belge ve Raporlar Sistem Dönüş Firmalarına VeriliyorBuna göre artık “LPG dönüşümlerini yaptırdığımız firmalar” bu gibi belge verme yetkilerine sahip olacak. Montajı yaptırdığınız firmalar muayene öncesi sızdırmazlık raporu ve dönüşüm belgelerini verebilecek. Böylelikle işlemler daha basit ve hızlı bir hal almış olacaktır. Hızlı yapılan işlemlerden sonra doğrudan araç muayene istasyonlarına gidebileceksiniz.

Düzenleme basit gibi gözüksede, LPG dönüşümü yapacak ve LPG’li araçların muayenesi sırasında yaşanan zorluklar ortadan kaldırılmış olacaktır. Diğer bir avantaj ise Makine Mühendisler Odasına ve TSE’ye verilen ekstra ücretlerden de muaf olunacak. Şu an da kesinleşen değişiklik 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe sokulacak ve zorunlu hale getirilmiş olacak

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum