Yatırım yapmaya başla!

Louis Vuitton ve Only Watch’dan Lüks Saat: “The World Is a Dancefloor”

Louis Vuitton ve Only Watch’dan Lüks Saat: “The World Is a Dancefloor”

Günlük hayatımızda kullandığımız en vazgeçilmez aksesuarlardan biri de zaman göstergesi olan saatlerdir. İlk kullanım tarihinin M.Ö. 4000’lere kadar gitmesi, insanoğlunun zamanı öğrenmeye ne kadar önem verdiğinin bir ispatı. Mısır’da kullanılmaya başlanan ilk saatin ardından oldukça farklı versiyonları ortaya çıktı. Ama her devirde ve çağda uygun olan şıklık ve lüks, bu objenin başucundan asla ayrılmadı.

Çağımızda değişen ve gelişen teknoloji, doğal olarak saat dünyasına da fazlasıyla yansıdı. Şimdilerde istediğiniz çeşide ulaşabilmeniz mümkün. Bugün sizlere sunacağımız saat ise oldukça ayrıcalıklı bir yere sahip. Aslında saatin arkasında Louis Vuitton ve Only Watch isimlerinin olması bile ürünü özel yapmaya yeterli olacaktır. Fakat ayrıcalıklı olmasındaki tek neden bu değil. Aslında bu tasarım bir hastalığın araştırma merkezine fon oluşturması için tasarlandı. Evet, saat şık ve lüks yapısının yanında oldukça özel bir duruma hizmet ediyor. Dilerseniz hep birlikte, oldukça özel bir yere sahip olan The World Is a Dancefloor isimli saati daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda Louis Vuitton ve Only Watch ortaklığıyla üretilen lüks saat:

“The World Is a Dancefloor”

"The World Is a Dancefloor"Louis Vuitton ile Only Watch’un kurucusu Luc Pettavino’nun oğlu Paul Pettavino tarafından ortak bir çalışma ile üretilen saat, isminden de anlayacağınız gibi oldukça renkli olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte 18 ayar beyaz altından üretilmiş bir gövdeye sahip olan saatin, mavi ve sarı renklerde tasarlanmış, turuncu dikişleri olan timsah derisinden imal edilmiş kordonuyla gerçekten göz alıcı.

Saatin üzerinde tamamen el işçiliği ile kadrana yerleştirilmiş iki yuvarlak disk, dünya saatlerini ve dakikalarını gösteriyor. Buna ek olarak yalnızca pimi ile kontrol edilebilen bu saatin arka kısmına Louis Vuitton’un ambleminin yanı sıra, Only Watch 2015 ve No.1/1 yazıları karşımıza çıkıyor. Bu işaretler, saatin ne kadar eşsiz olduğunu vurgulamak için kullanılan incelikli detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm özelliklerine ek olarak, saatin kutusu ünlü marka Louis Vuitton imzası taşıyor. Bu sandık, dans pisti şeklinde yani damalı olarak tasarlanmıştır.

"The World Is a Dancefloor"Ürünün üretim amacına gelirsek, saatin Duchenne Kas Distrofisi isimli olan bir hastalığın tedavisinde kullanılacak araştırmalara fon sağlamak için tasarlandığını söyleyebiliriz. Erkek çocuklarda görülen ve henüz bilinen bir tedavisi olmayan bu hastalıktan The World Is a Dancefloor’un üretiminin arkasındaki isimlerden biri olan Paul Pettavino’nun da muzdarip olduğu bilinmektedir. Neticede; 7 Kasım 2015’te yapılacak The Only Watch 2015 Charity Auction isimli açık artırmada satışa çıkartılacağı açıklandı. Saatten elde edilen tüm kazanç, Duchenne Kas Distrofisi’ni tedavi etmek için yapılacak yeni araştırmalar için harcanacaktır.

Nihai olarak, bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz. Farklı bir tasarıma sahip olan bu saat hakkındaki fikirlerinizi bizimle de paylaşır mısınız? Ben bir milyarder olsaydım, bu saat için seve seve para harcayabilirdim. Nitekim bu para tedavisi olmayan bir hastalığı iyileştirebilecek yöntemler için kullanılacaktır. Yeterince zengin olan herkes, bu saati satın alabilmek için gönüllü olmalı diye düşünüyorum, yanılıyor muyum?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum