Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İlk Kronograftan İlham Alınan Saat: “Louis Moinet Memoris 200th Anniversary”

İlk Kronograftan İlham Alınan Saat: “Louis Moinet Memoris 200th Anniversary”

Fransızca “chronographe”, Türkçe anlamıyla “süreyazar”, saat dünyasına göre “display” ya da “duo” saatler ile kronometrelerin bir araya getirilmesi sonucunda ortaya çıkmış özel bir saat türüdür. Ayrıca bağımsız süre tutma özelliği olarak da bilinen kronografların ilk modern versiyonu, 1816 yılında Louis Moinet tarafından meydana getirilmiştir. Astronomik ekipmanlar ile çalışan bu güzellik, gelişerek dünyanın en pahalı saatleri içerisinde yer alan Louis Moinet Meteoris gibi eşsiz saat modellerinin doğuşuna önayak olmuştur.

Şimdi ise Louis Moinet, üretilen ilk kronografı onurlandırmak adına büyüleyici bir saat prototipini bizlerle buluşturuyor. Markanın Memoris 200th Anniversary adını verdiği bu el yapımı boya işçiliği ile hazırlanmış saat, 200 yıllık kronograf geçmişine atıfta bulunuyor. Ayrıca, erkek saatleri tasarım kategorisinde de Best of the Best 2016 ödülünün de sahibi olan bu eşsiz Louis Moinet harikasıyla tanışmaya hazır mısınız?

İşte, ilk kronograftan ilham alınarak tasarlanan Louis Moinet Memoris 200th Anniversary saati:

Mühendislik Harikasından Esintiler Taşıyan Kusursuz Bir Model

Mühendislik Harikasından Esintiler Taşıyan Kusursuz Bir ModelSaat dünyasındaki en popüler mekanik yapılardan biri olan kronografın ilk olarak, Fransız saatçi Nicolas Rieussec tarafından icat edildiğine inanılmaktadır. Ayrıca mirası, günümüz Montblanc saatleriyle devam etmektedir. Ancak 2012 yılında, Louis Moinet tarafından tasarlanan ve saniyenin altmışta biri kadar kayıt yapabilen üst düzey bir cep saati keşfedildi.

Bu saat aslında, Rieussec’nin icadından önce, 1816 yılında meydana getirilmişti. Dünyanın ilk kronografı olarak tamı tamına 200 yılı gerisinde bırakan bu eşsiz buluş, şimdi ise Louis Moinet’nin adını taşıyan marka tarafından onurlandırılıyor. Louis Moinet Memoris 200th Anniversary adıyla piyasaya sürülecek olan sınırlı sayıdaki model, 200 yıllık bu mühendislik harikasından da esintiler taşıyor.

Farklı Kadran Tasarımıyla Hayranlık Uyandırıyor

Farklı Kadran Tasarımıyla Hayranlık UyandırıyorÜnlü saat üreticisi Louis Moinet’nin saat dünyasına kazandırmış olduğu ilk cep saati ile benzer bir kadran ara yüzüne sahip olan Memoris 200th Anniversary, geliştirilmiş estetik yapısı ve el ile boyanmış mavi renkli kadranı ile dünyanın ilk kronografını tamamıyla onurlandıracak gibi görünüyor. 52 parçanın bir araya getirilmesiyle oluşturulan Original Louis Moinet kasası, iki parçalı çerçevesi, 18 ayar beyaz veya roze altından kadranı ile fazlasıyla şık bir saat haline gelen Louis Moinet Memoris 200th Anniversary, altın tokalarla süslenmiş timsah derisi kordonuyla da lüksü bileğinizde hissedebilmenizi sağlıyor.

Louis Moinet Memoris 200th Anniversary Saatinin Fiyatı

Louis Moinet Memoris 200th Anniversary Saatinin FiyatıKelimenin tam anlamıyla “şıklık abidesi” olarak karşımıza gelen Louis Moinet Memoris 200th Anniversary saati, 302 bileşenden oluşan LM54 kalibrenin yanı sıra, otomatik ve çift yönlü kurma mekanizmasıyla da donatılmış. 48 saatlik güç rezervi yapan bu enfes saatten sadece 60 model üretilmiş olup her biri, 55 bin dolar ila 69,900 dolarlık fiyat aralığıyla satışa sunulmaktadır.

Akıllı saatlerin çıkışıyla, klasik ve mekanik saat sektörü sekteye uğramış olsa da halen daha birbirinden etkileyici modeller üretilmeye ve saat meraklılarıyla buluşmaya devam ediyor. İlk kronograftan izler taşıyan Louis Moinet Memoris 200th Anniversary saati, belki de kalitesiyle ve göz alıcı şıklığıyla sektörü tekrar canlandırabilir. Peki, siz olsanız herhangi bir akıllı saat modelini mi, yoksa Louis Moinet Memoris 200th Anniversary saatini mi tercih ederdiniz?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum