Yatırım yapmaya başla!

Lotus SUV’un Bir Lynk & Co 01 Modeli Altına Gizlenerek Yapılan Testleri!

Lotus'un kesinleşen SUV modelini yaklaşık 2 senedir çıkmasını bekliyoruz. Ancak gelen bir prototipin Lotus aracı olduğu söylense de bedeni bir Lynk & Co o1
Lotus SUV’un Bir Lynk & Co 01 Modeli Altına Gizlenerek Yapılan Testleri!

Spor araba üretici Lotus’un bir süredir SUV dünyasına girişi bekleniyordu. Porsche, Lamborghini hatta Rolls Royce’nin bile bu segmentte görülmesi olayın kızıştığının resmiydi. Çıkacak söylentisinin hemen ardından özel tasarımcılar bilgisayarların başına geçerek Lotus’u en iyi temsil edecek 4×4 araç çalışmalarına başlamıştı.

2020’de üretilmesi planlanan SUV için en iyi tasarım şeklini sizlerle paylaşmıştık. Durum şu anda biraz karışık ve korsan fotoğrafçıların çektiği görüntülere Lotus deniyor olsa da o bir Lynk & Co’nun 01’i karoserinin altına gizlenmiş!

Resimlere iyi bakan bir kişi, prototip üzerindeki değişimleri anında anlayabilmiş.

Lotus SUV İlk Prototip ResimleriLotus olduğunu belli eden kısımlardan ilki alçaltılmış gövde duruşu ve büyük çamurlukları. Haliyle lastiklerin de inçleri artırılmış.

Beklendiğimiz ancak farklı gelen Lotus prototip geliştirilmesinin genel merkezi Norfolk-Herhel‘de görülmesi de SUV’un ilk testlerine başladığını vurguluyor.

İngiliz 4×4’ün kime ait olduğunu düşününce fazla da yadırgamıyorsunuz.

Lotus SUV İlk Prototip Lykn & Co 01Güzel bir saklama taktiği olan görüntülerde normal olan kısım, Lotus’un zaten bir Geely malı olması. %51’lik paya sahip Çinli şirketin alt markası Lynk & Co ile Lotus arasında işbirliği yaptırması normal.

Açıkça 01 modelinin genişlediği ve bir süper spor araç ölçülerinde olduğu belli oluyor. Akla, çıkacak Lotus SUV’un şekilleri gayet güzel olan Lynk & Co aracından alınacak tasarımlarla olduğunu da işaret ediyor olabilir. Belki bu ters köşe durumunu yaratacak ancak mümkün.

Şimdi ilginç olan detaylara geçelim. Arka kısmında direkt olarak egzozların olmayışına odaklandık. İkincisi ise ön camın köşesinde bantlanmış yakıt kapağına.

Bu iki unsuru bir araya getirdiğinizde ise tamamı elektrikli bir arazi taşıtını işaret ediyor. Ya da fişli plug-in-hibrit.

Tahminlerimiz Lotus SUV’da küçük bir benzinli motor görev alacak ve çok fazla güç üretilmeye çalışılacak. Volvo’nun SPA platformu bu iş için biçilmiş kaftan. Bu benzinli motor ise elektrikli bir ünite ile desteklenebilir.

Sonuç kısmında ise İngiliz spor SUV modelinin 400 beygir veya üzerinde bir değerle gelmesini bekliyoruz. Markasının konumu gereği diğer rakipleriyle kapışa bilmesi için dediğimiz rakamlardaki güce ihtiyaç duyacaktır. Detaylar şimdilik bu kadar. Zekice gizlenmiş çıkacak SUV aracının ileride gerçek kimliğini görmek için hazırda bekliyor olacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum