Lotus’un Tamamen Yeni SUV’u Volvo XC90 ile Aynı Platformda Üretilecek!

Lotus'un Lamborghini Urus ve BMW X6 M gibi hızlı 4x4'lere karşı çıkartacağı SUV hakkında yeni bilgiler geldi. İşte detaylar...

Güçler birleştikçe araçların üretim kaliteleri de ileri seviyede oluyor! Neden böyle bir cümle kurduğumuzu soracak olursanız; Çinli Geely‘in farklı alanlarda koşturan en iyileri bünyesine katmasından dolayı! Volvo gibi evrenin en sağlam araçlarını gösteren şirket ortaklığının yanında Proton ve spor araba sınıfında eskimeyen Lotus ile yol arkadaşlığına gitmesi, tecrübelerinde harmanlanmasını sağladı.

Motorbox‘ın haberine göre Lotus tarafından onaylanan SUV projesi Volvo’un temellerinde oluşacağını aktardı. Beynimizde oluşan ilk izlenim ise Lotus 4×4’nün en başından sağlam karakterli olacağı. Bakalım Lotus SUV hakkında başka neler denilmiş!

Özel tasarımcılar bu aralar şirketten önce Lotus SUV’u temsil edecek en iyi tasarımı çıkarmaya çalışıyor.

Tahminler Lotus SUV’un 2021 yılında çıkışını gösteriyor. Şirket CEO’su Jean Marc Gales‘in 4×4 girişinin yalnızca BMW X6 rekabetine değil, X4 gibi bir orta yapınında düşünüldüğünü söylemişti. Yöneticiye göre yıllık ortalama 1500 adet civarındaki satışlarının SUV modelden sonra 3000 adete çıkacağını da eklemişti.

Aldığımız bilgiler arasında İsveçli markanın SPA platformunda araç bileşenlerini paylaşacağı söylendi.

Platformun motor kısmında Lotus bağımsız davranabilir!

Aslında konuşulan Volvo’nun geliştirdiği, XC90 ve XC60’a yerleştirdiği T8‘in Lotus’a da verileceği yönünde. 407 beygir gücün SPA’nın sağlam çeliği ve muazzam hafif yapısıyla birleştirildiği düşününce de elektrik destekli ünitenin mantıklı olacağı kanısına varıyoruz.

Şekil yönünden Lotus SUV’un biraz karmaşık olacağını düşünüyoruz.

İngiliz aracının kendine has duruşu olduğunu bilsekte, rakip tasarımlarından bazı vurgulayıcı kısımların alınacağı kanısındayız. Bu şekilde yorumlamamızın sebebi ise çıkan tasarımların birçoğunun Jaguar ve Porsche‘yi yansıtması.

Bunu patent görsellerinden de anlamak mümkün. Lotus hıza ve hafifliğe dayalı bir otomobil üreticisi olsa da, lüks kavrama da adım atacağa benziyor. Lotus SUV’un nasıl olacağı hakkına önemli ve yeni bilgileri almış olduk. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı