Yatırım yapmaya başla!

Şaşırtıcı Şekilde Garajında Lotus Elise’ye BMW’nin V10 Motorunu Yerleştirdi!

3 yıl boyunca kompakt spor araba Lotus Elise'nin boyutlarıyla oynanarak, BMW'nin yüksek güç üreten V10'u yerleştirilmeye çalışılmış!
Şaşırtıcı Şekilde Garajında Lotus Elise’ye BMW’nin V10 Motorunu Yerleştirdi!

Dustin Anthony adındaki bir kişi, sahibi olduğu hafif ve atletik spor arabası Lotus Elise‘ye fazla göremeyeceğimiz bir modifiye şekli uyguladı. Araç değişim dünyası için otomobillerin biraz kaporta aksamından biraz da motor bölümünden anladığınız sürece sizde potansiyel bir ustasınız. Yani arabanızda istediğiniz bir şeyi tuning şirketlerinden istemektense, garajınızda özgürce bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Dustin’de tam da dediğimizi yapmış! Yalnız Lotus üzerindeki işlemler kesinlikle az bilgisi olan acemi insaların yapacağı cinsten değil! Detaylara biraz sonra gireceğiz ancak başta bu Elise’nin normalinden daha çok uzun olduğunu ekleyelim.

Çılgın proje ortalama 80 metrekare bir yerde gerçekleştiriliyor.

Lotus genel olarak soyularak, ön ve arka parçalarının tümü sökülüyor. Anthony’nin 3 yıl önce başladığı ve yeni bitirdiği çalışmanın tek amacı, BMW’nin önceki nesil M5’lerde de kullandığı devasa V10 motorunu Elise’ye yerleştirmek.

Durum sadece bir arabaya farklı bir motoru yerleştirmek değil!

Resimlerden de anlaşılacağı gibi spor otomobil ortadan ikiye kesilerek şasi ayrılmış. Bu kısımda şasi ve kupa ayrılıyor! Diğer taraftan dingil mesafesi yaklaşık 279 cm daha uzayacağından yeni bir şasi tasarlamaya mecbur kalınmış.

V10 motoru tam olarak sığdırmak için Elise 35 cm daha fazla genişletilmiş.

Lotus’ların atasına dönüşen bu otomobil, baştan yeniden yapılan elektrik tesisatına ve far tasarımına kavuşturulmuş. Bence, Lotusu Anthony’nin baştan sona kendi el işçiliği ile yapması, aracın normalinden büyük bir motor taşımasından daha şaşırtıcı.

Bittiğinde durum baya bir uzamış gözüküyor!

Beyaz gövdesine gerekli hava açıklığı verilmiş. BMW motorundan alınacak gücünü de iyi karşılayabilmek adına arkadan yükselen kanatını görüyoruz.

Uğraş isteyen çalışma sonucunda Elise normalinden uzun, geniş, güçlü ve daha çok ses çıkartıyor. 3 yıl önce sırf o motoru koyabilmek için garaja kapanan Dustin Anthony, herkesin kolay kolay yapamayacağı, bilgi ve yetenek gereken projesinin altından fazlasıyla kalkmış. Peki uzun şasili Elise hakkında siz düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum