Yatırım yapmaya başla!

Lotus’un CEO’su Jean-Marc Gales Trafikten Uzaklaştırma Cezası Aldı!

Lotus'un hızlı CEO'su yine bir gezinti sırasında bazı şeylerin farkında olmayarak polisler tarafından trafikten men kararı alınmış. İşte detaylar...
Lotus’un CEO’su Jean-Marc Gales Trafikten Uzaklaştırma Cezası Aldı!

Haberimizin başlığını okuyunca Lotus marka otomobiller, şirket patronu ve polisler arasında bir bağ bulmaya çalıştınız değil mi? Çünkü bizde aynısı düşündük. Acaba Lotus’un CEO’sunun nasıl bir suçtan dolayı polislerle başı derde girmiş olabilir diye. Olay İngiltere‘de yaşandı ve sizi fazla merak ettirmemek adına “hız” ile alakalı olduğunu baştan söylemek istedim. Haberin içeriğinde Lotus olunca doğal olarak yüksek hızlarda olacak.

Ancak hep merak ettiğimi bir şey vardır. Mesela gayet sportif yapılı Lotus Exige Sport 380 serisi ile gezintiye çıktınız. Bahsettiğimiz spor araba herkeste olabilecek cinsten. CEO Jean Gales’de arabasına binerek normal bir Lotus sürücüsü gibi ilerliyor. Polis durduruyor ve cezai işlem uyguluyor. Peki o kişinin böyle bir şey yaptığı nasıl yayılıyor. Çağımızda normal ancak bana göre ya ibretlik olsun diye ya da onların insan ve mevki ayrımı yok.

Aslında böyle sınırlı sayı araç üreten şirket patronları da test sürüşlerine çıkarlar.

Test sürüşü demiş olsakta, çelik barlarla kaplı ve kasklı bir şekilde değil. Gündelik hayatlarında kendilerine yeni modellerden tahsis ettirerek, yaptıkları işi hissetmek isterler.

Olayın baş kahramanı CEO ile GT410! Sanırım 410’un son neslinin tepkilerini merak ederek test sürüşlerine çıkılmış.

İngiltere yollarında hız sınırını yaklaşık 50 km/h aşan şirket CEO’su kendi çapında büyük sayılabilecek ceza aldı.

Bu ceza “30 gün trafikten uzaklaştırma” dır. Biraz daha derine indiğimizde meğersek Jean Marc Gales’de aslında alışkanlık olduğunu anladık. Çünkü 4 sene önce de aynı şekilde bir cezaya çarptırılmış.

Avukatı ise “şirketinin otomobilleriyle gezintiyi seviyor” demesi suratımızda biraz tebessüm yarattı. Demek ki ne kadar önemli bir kişilikte olunsa insan hakları yanında geçersiz oluyor. Yani yetkilerini kullanarak ceza kesen polise kötü bir yaptırımda bulunulmamış. Çünkü onlar kendilerini sadece insanlığa hizmet eden kişiler olarak görüyorlar!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum