Yatırım yapmaya başla!

Lotus Amerika’da Evora Avına Çıktı!

Lotus, yeni Evora serisi için servislere geri gel çağrısı yapmaya hazırlanıyor. Ancak onu için ilk önce bir şeyin tespitini yapması gerek...
Lotus Amerika’da Evora Avına Çıktı!

Lotus, geliştirdiği yeni spor otomobillerle ABD pazarına rahat şekilde araç gönderimlerini yapıyor. Model gamının çeşitliliği az ancak etkisi fazla! İngiliz üretici şimdilerde sattığı araçların peşine düştü. Çünkü yaklaşık 40 örnekte çıkan bir hata var ve bunların tespit edilmesi gerekiyor. Otomobil tarihinde son 15 yıldaki kadar araç toplatma ve geri çağırma olmamıştır.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak şirket operasyonlarında en kusursuz diyebileceğimiz otomobil modelleri bile geri çağrılmaya maruz kalmıştır. Mesela kainatta, asfaltta en hızlı giden otomobil Bugatti Chiron bile servise davet edilmişti. Bakalım Lotus’un Evora modelini çağırmasındaki neden neymiş?

2018 model Lotus Evora’larda direksiyon hatası tespit edilmiş.

Etkilenen araçlar bu yılın 21 Nisan ve 2 Ekim tarihleri arasında satılan 2018 model Evora’ları kapsıyor. Lotus satış rakamlarını düzenli olarak iletmese de muhtemelen bu tüm satış yaptığı otomobiller demek oluyor.

Rakamlara baktığımızda 40 örneğinin arandığı söylendi. Sorun direksiyondan kaynaklı. Hyundai’nin yerinden çıkan direksiyon simitlerinin aksine Evora’da kaza anında aksaklıkların yaşanacağı söylendi.

Kaza anında direksiyon uygun pozisyona geçmeyebilir!

Konu burada güvenliğe dayanıyor. Kaza anında hatalı direksiyondan dolayı gerekli hamleler yapılmayarak, hava yastıklarının açılması engelleniyor. Bosch tarafından Lotus için üretilmiş ve Power Torque Engineering tarafından tedarik edilen hatalı direksiyon kolonu, tespit edilen tüm araçlarda hızlıca değiştirilmesi gerektiği söylenmiş.

Toyota’nın 3.5L V6 motoruyla hareket eden ve oldukça hafif olan bir aracın, hızlı gideceği şüphesiz! O yüzden bir an önce direksiyon ve hava yastığı sorunu çözülmelidir.

Merak ettiğimiz ise genel olarak Evora’lardan bahsedilirken, özel yapımlar işin içine katılmış mı bilemiyoruz. Hatırlarsanız serinin en güçlüsü GT430’tan 60 adet üretilecekti.

Belki de bu Evora içerisinden de hatalı direksiyona sahip olan vardır. Henüz bazı şeyler netleşmedi ve Lotus’tan açıklama bekleniyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum