Yatırım yapmaya başla!

Tarifelere Rağmen Çin’de Yavaşlama Görmeyen L’Oreal CEO’su Üçüncü Çeyrek Sonuçlarından Memnun

Önde gelen kozmetik ve güzellik şirketi L’Oreal’in CEO’su Jean-Paul Agon, ABD’nin ticaret tarifelerine rağmen Çin’de yavaşlama görmediğini söyledi. Detaylara aşağıda;
Tarifelere Rağmen Çin’de Yavaşlama Görmeyen L’Oreal CEO’su Üçüncü Çeyrek Sonuçlarından Memnun

L’Oreal CEO’su Jean-Paul Agon, bugün verdiği bir demeçte tarifelere ve tarifelerin şirkete etkilerine dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. ”Tüketim açısından, en azından bizim kategorilerimizde ülkede herhangi bir yavaşlama görmüyoruz. Gördüğümüz şey Çinli tüketicilerin muazzam iştahı, ayrıca harcanması gereken gittikçe artan bir gelir var” diyen L’Oreal CEO’su, şirketin Çin pazarında itibar kazandırma gördüğünü söyledi.

Ve bunun müşterilerin yalnızca daha fazla ürün almak istemesi anlamına gelmediğini aynı zamanda daha yüksek kaliteli ürünler, daha iyi ürünler, daha pahalı ürünler almak istemeleri anlamına geldiğini dile getirdi. İlaveten Agon, ABD – Çin ticaret savaşından kaynaklanan herhangi bir doğrudan enflasyon baskısı görmediklerini de vurguladı.

Sonuçta, iki ülkenin birbirine uyguladığı milyar dolarlık tarifelerden sayısız şirket etkilenmiş, pek çok yönetici konu hakkında endişe verici şeyler söylemişti.

L’Oreal CEO'su ABD Çin Savaşı Yorumu Hatta yakın tarihli bir rapora göre iki ülke arasında ticaret anlaşmasına varılamadığı takdirde ABD’nin, 257 milyar dolarlık yeni bir vergi turuna hazırlandığı söylenmişti. İşte bu nedenle L’Oreal CEO’sunun açıklamaları dikkat çekti keza Agon açıkça ticaret geriliminin şirketi etkilemediğini bildirdi. “Şöyle böyle artışlar görüyoruz fakat sahip olduğumuz büyüme marjı seviyesi sayesinde bu işimizi maddi açıdan pek etkilemeyecektir” diyen Agon, şirketin üçüncü çeyrek sonuçlarından da memnun olduğunu söyledi.

Nitekim Salı günü üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan L’Oreal, Temmuz – Eylül döneminde 7.34 milyar dolar gelir elde etmişti.

L’Oreal Üçüncü Çeyrek Sonuçları

Söz konusu rakam geçen yıla göre yüzde 6.2 artış gösterirken döviz kurlarındaki dalgalanma ve satın alma efektleri çıkartıldığında oranın yüzde 7.5 artış anlamına geldiği kaydedildi. Kaldı ki bu oran Reuters’un analist anketinde yüzde 5.79’da kalmıştı. Agon da L’Oreal’in son 3 aylık dönemindeki sonuçlarını şirketin son 10 yıl içindeki en iyi sonuçları olarak değerlendirerek, güçlü satışların büyük ölçüde Asya’daki güçlü büyümeden kaynaklandığını vurguladı.

Ayriyeten şirketin kazanç beyanını takiben L’Oreal’in hisseleri Çarşamba günü sabah ticaret sırasında yüzde 6 oranında artış gösterdi.

L’Oreal Üçüncü Çeyrek Sonuçlarının Ardından hisseler Yükseldi Bilanço açıklamasında da şirket L’O’real Paris gibi markaları için iştahın özellikle de Asya’da güçlü seyrini koruduğunu ve bölgedeki gelir artış hızının bir önceki çeyreğe göre arttığını belirtti.

Tüm bunların ötesinde Agon, şirketin performansını artıran diğer Asya pazarları arasında Çin, Hindistan ve Kore’nin yer aldığını ancak Çin’in çok güçlü olduğunu kaydetti. Çin’deki satışların özellikle de lüks sektörde uçtuğunun üzeriniz çizen L’Oreal CEO’su, bunun uzun süredir böyle olduğunu ve devam edeceğini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum