Yatırım yapmaya başla!

Lordstown Motors, GM Tesislerinden Birini Satın Alarak EV Kamyonet Üretecek!

Workhorse'nin de hisse sahibi olduğu yeni elektrikli araç markası Lordstown, General Motors'un Ohio Tesisi'ni satın aldı.
Lordstown Motors, GM Tesislerinden Birini Satın Alarak EV Kamyonet Üretecek!

Lordstown Motors (LMC), henüz bu yılın başlarında kurulan ve anlaşılan o ki arkasında sağlam bir güçle birlikte işleyişini son derece hızlandırıyor. Amerikalı elektrikli araçlar üreticisi Workhors‘un alt markası olarak faaliyete başlayan Lordstown Motors, GM’nin kepenk kapattığı fabrikasına talip olmuş ve satın almış.

Yeni iş planlarını açıklayan şirket, 400 iyi yetişmiş çalışan grubuyla Ohio Tesisi’nde sağlam elektrikli kamyonetler üretecek. Temellerini ana firması Workhorse’den alan alt grup şirketi, W-15 Pick-up gibi uzun menzilli araç üretecek. İşte detaylar;

Anlaşma satış şartları kamuya açıklanmadı.

LMC, “GM, Ohio’da gelecekteki yatırım ve iş büyümesine kendini adamıştır ve LMC’nin Endurance elektrik toplayıcısını başlatma planının önemli sayıda iş yaratma ve Lordstown bölgesinin elektrifikasyon için bir üretim merkezi haline gelmesine yardımcı olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz” dedi.

Workhorse’nin %10’nuna sahip olduğu Lordstown Motors da geçerli olacak elektrikli araç üretimi, şirketler arası ortak tahrik sistemlerini kapsıyor. Haliyle yeni bir şirket oluşu ve henüz randımanlı finans kaynağı olmadığından, üretimde ilk planlamalar yapılacak. Ancak sonuçta arkasında Workhorse var.

LMC yetkililerinden gelen bazı açıklamalarda Ohio tesisinde ilk olarak içten yanmalı motorların yanına elektrikli aktarım üniteleri yerleştirilerek, hibrit pick-up modeller üretileceği söylendi.

Açıkçası LMC bir firma ile yoluna devam ediyor ama çıkartacağı araçlarının sonraki durumları için nasıl bir yol izlenir bilemiyoruz. Bunu söylememizdeki kastımız, aracın üretim sonrasında çarpışma, güvenlik ve testleri yürütmek için çok daha fazla kaynağa ihtiyacı olur.

Bloomberg‘e konuşan şirket CEO’su Steve Burns, “Bir süre para toplayacağız” şeklinde açıklamada bulunmuş. Ohio fabrikasının yeni sahibi, filo alıcılarının müşterilerin çoğunluğunu hesaba katması beklenen Endurance adlı bir model inşa etmeyi planlıyor.

Çıkarılması planlanan araç için her bir tekerleğe elektrik motoru düşünülüyor. Yani AWD olacak. Endurance‘nin oldukça sağlam bir yapıda üretileceği söylendi.

Bunlardan önce, hemen faaliyete geçemeyecek Lordstown’un Ohio fabrikasında Workhorse’nin W-15 elektrikli pic-up modelinin üretilmesi gündemde. Hibrit kamyonetin alınan 6.000 ön siparişinin tamamlanması için böyle bir adım atılabileceği söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum