Yatırım yapmaya başla!

Londra’nın Toplu Taşıma Ağında Abur Cubur Reklamlarına Yasak!

Londra’nın toplu taşım ağındaki abur cubur reklamlarına yasak geliyor. Detaylar aşağıda;
Londra’nın Toplu Taşıma Ağında Abur Cubur Reklamlarına Yasak!

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, şehrin tüm toplu taşıma ağında abur cubur reklamlarına yasak getirileceğini duyurdu. Buna göre Pakistan kökenli İngiliz Belediye Başkanı dünkü açıklamasında; yasağın çocuklarda görülen obezite oranlarını sınırlamak amacıyla 25 Şubat’ta yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bu tarihten sonra şekerli içecekler, cheeseburger, çikolata ve tuzlu yemişler gibi ürünlerin reklamının yapılmasına izin verilmeyeceği, restoranlar ve dağıtım hizmetlerinin ulaşım ağlarında yalnızca sağlığa faydalı ürünlerinin tanıtımını yapabilecekleri kaydedildi.

Kısıtlamaların Transport for London (TfL) tarafından işletilen tüm taşımacılık hizmetleri için geçerli olacağı da bildirildi.

Transport for London Abur Cubur yasağı İlaveten, Transport for London (TfL) tarafından işletilen ağlarda günlük 30 milyon yolculuk yapıldığı bilgisi verildi. Transport for London ayrıca yiyecek ve içecek markalarının çocukların diyetlerine yüksek oranda yağ, tuz ya da şeker eklemediği takdirde daha az sağlıklı ürünlerin reklamını yapmasına izin verebileceğini belirtti.

Londra Belediye Başkanı Ofisi’ne göre halkın yüzde 82’sinin yasağın yürürlüğe girmesini desteklemişti.

Londralılar Abur Cubur Yasağını Onaylıyor İlgili haberde, Birleşik Devletler’in başkentinin Avrupa’nın en yüksek çocuk obezite oranlarından birine sahip olduğu ve şehirde yaşayan çocukların yaklaşık yüzde 40’ının aşırı kilolu ya da obez olarak sınıflandırıldığı vurgulandı. Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın yasağı da kentteki çocuklardaki obezite oranını azaltma stratejisinin parçalarından biriydi.

Hatta 2019’da çocuklarda obeziteye karşı çıkartılacak olan taslak planda, okul girişlerinin 400 metre içerisine paket servisi dükkanların açılmasının yasaklanması da vardı.

Londra Obeziteye Karşı Savaşıyor Cuma günü yapılan basın açıklamasında Khan, çocukluk çağı obezitesinin genç Londralıların yaşamı için bir risk olduğunu dile getirdi. “Bunu fark etsek de fark etmesek de reklamcılığın, yaptığımız seçimlerde önemli bir rol oynadığı açık ve Londralıların ulaşım ağımızdaki abur cubur reklamlarını yasaklamamıza büyük destek gösterdiğini söyleyebiliriz.” ifadeleriyle de dikkat çekti.

İngiltere’nin Kamu Sağlığı İdaresi Başkanı Dame Sally Davies de abur cubur reklamı yasağının doğru yönde önemli bir adım olduğunun üzerini çizdi. Ancak Birleşik Devletler Reklamcılık Derneği, reklamların çocuklarda obeziteyle bağlantısına dair bir kanıt olmadığını öne sürdü.

Kurumun üst düzey yöneticisi Stephen Woodford yasakla ilgili olarak; “hepimiz çocukluk obezitesinin düşme oranlarını görmek istiyoruz ama bu hedefe ulaşmak için çok daha iyi yollar olduğuna inanıyoruz” açıklamasını yaptı. Bir McDonald’s sözcüsü de şirketin bir dizi sağlıklı ürün sunmaya yatırım yaptığı için reklamdan etkilenmeyeceklerini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum