Yatırım yapmaya başla!

Londra Teşkilatı Suçluları Artık Sıfır Emisyonla Kovalayacak: “Toyota Mirai”

Londra polisi, Toyota'nın dünyaya ilk olarak sunduğu hidrojen yakıtlı Mirai aracından filosuna kattı. İngiltere'nin bu konu üzerindeki planları oldukça kapsamlı.
Londra Teşkilatı Suçluları Artık Sıfır Emisyonla Kovalayacak: “Toyota Mirai”

Genellikle “polis teşkilatına araba takviyesi” denildiğinde aklımıza Dubai gelmeye başlamıştı. Sistemin akla zarar arabaları nedir diye saymaya başladığımızda; yer kürenin en hızlısı Bugatti Chiron, Lamborghini Huracan, Aston Martin ve bu şekilde listeyi istediğimiz gibi uzatabiliriz. Dubai’ye kaymamızın görüyoruz ki doğal sebebleri var! Saydıklarımızın hepsi o ülkenin polis teşkilatında. İngiltere’de ise daha temiz bir hava sahasında suçlular kovalansın diye Toyota‘ya başvurulmuş.

Biliyoruz ki Japon marka dünyanın seri üretimde en çok satan hibrit motorlu araçlarına sahip olduğu gibi aynı şekilde hidrojen yakıtlı aracına da sahip. 2014 Los Angeles Auto Show’da gösterilen Mirai, marka tarzını gerektiği gibi yansıtan Keen Look bakışlarına sahipti. İlklerde olmayı çok seven Toyota aslında gayet başarılı satışlar yaparak 2017 itibariyle Mirai’den 5500 adete yakın müşterileriyle buluşturmuş.

Projenin beyin takımının başında Londra Belediye Başkanı var.

Şehrin tüm zehirli gazlardan arındırılması adına başlattığı büyük hareketler dahilinde, polis gücünün de hava sahasına katkısı olmasını istemiş. Böylelikle sistem otomatik olarak bu işle en çok uğraşan firmaya yönlendirmiş.

Londra polisi Mirai’den 11 adet satın almış.

Mirai’den ABD’ye 2.900, Japonya’ya 2.100 ve Avrupa pazarına 200 adet satılmış. Ve İngiltere polis teşkilatı kendi başına 11 adettine sahip.

Bu araçların bir kısmı ışıklar ve polis kıyafetleriyle giydirilirken, bazıları ise sivil kıyafetle görevde olacak.

Mirai Polis aracı Londra’da bulunan 5 dolum istasyonundan yakıt sağlayabilecek.

Hidrojen dolum merkezleri şu an için 5 adet olsa da ileri de sayının çoğalacağından bahsedildi. Farklı yakıt hücresine sahip aracın, teknik verileri de oldukça başarılı. D segment aracı, 0-100 km arasını 10 saniyede alabiliyor. Maksimum ise 178 km/h sürat yapabiliyor. Sürücüler için önemli olan menzil rakamlarında ise tek dolum karşılığında sizlere 483 km mesafe sunuyor.

Sistemin yeni olması Mirai’nin fiyatında dezavantajlar doğurmuş. Avrupa fiyatı olarak 81.318 $‘a satılan hidrojen yakıtlı otomobil, Tesla Model S’lerle eşit gidiyor diyebiliriz. Altı çizilerek söylenen konulardan birisi de; adet sayısı 11 olan Mirai’lerin 2020 yılına kadar hatta sıfır emisyonlu 550 araçlık bir filo kurulmasından bahsediliyor. Yani Londra, emisyonsuz dünya için işe gayet mantıklı bir kısımdan başlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum