Yatırım yapmaya başla!

Londra’da Gerçekleştirilen Fuarda THY Yoğun İlgi Gördü

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin organize ettiği Londra’daki fuarda yoğun bir katılım gözlendi. Fuarda THY büyük bir ilgi gördü.
Londra’da Gerçekleştirilen Fuarda THY Yoğun İlgi Gördü

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilen bir kariyer fuarı olan “TALENT of BIZ”, çok sayıda işveren ve iş arayanı bir araya getirdi. Londralılarla Türk firmaların buluşması gerçekleşti.

Bahsedilen kariyer fuarı Türkiye Cumhuriyeti İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteğiyle 27 Nisan 2019’da Londra’nın meşhur yapılarından olan Institute of Directors’de gerçekleştirildi. Fuarın üniversiteden yeni mezun olmuş ya da kendisine staj yeri arayan öğrenci ve gençlere hitap etmesi bekleniyordu.

Fuar kapsamında Türkiye’den çok sayıda firma, Londra’da buluştu ve gençler firma yetkilileriyle konuşma fırsatını yakaladı.

Fuar Kapsamında Türkiye'den Çok Sayıda Firma Londra'da BuluştuTALENT of BIZ adlı kariyer fuarına ilgi son derece yüksekti. Türkiye’den Londra’ya çok sayıda firma kendisini tanıtmak ve aradığı özelliklere uygun olan gençleri kendi firmasında işe almak amacıyla gün boyu görüşmeler yaptı.

Fuar Londra’da 1 gün boyunca devam etti. Üniversiteden mezun olmuş gençler, hayallerindeki işe sahip olmak için fuarda firma yetkilileriyle birebir görüşmeler yaptı. Ayrıca sunum programlarına da katılım gerçekleştirdiler. Yüzlerce kişinin katılım gösterdiği fuarda Türk Hava Yolları (THY) ve çeşitli Türk firmaları bulunuyordu.

Fuara katılan çok sayıda gençten biri olan Ozan Şimşek, fuarla ilgili görüşlerini “Çok farklı alanlarda çok farklı firmalarla görüşme imkanım oldu. Daha çok ben havacılıkla ilgilendiğim için bu alandaki firmalarla görüşmeler gerçekleştirdim.” sözleriyle bildirdi.

Londra’daki fuara Türk Hava Yolları’nı temsilen Hakan Efendi katıldı. Kendisine pilotluk ile birçok soru yönetildiğinin ve bu sorulara doğru yanıt verebilmek için fuarda olduklarının altını çizdi.

Londra'daki Fuara Türk Hava Yolları'nı Temsilen Hakan Efendi KatıldıKonuşmasında pilotluk sürecini tanıtım için orada bulunduklarını söyleyen Efendi, orgazeden çok memnun kaldıklarını da dile getirdi. Kendilerine gösterilen ilgiden son derece mutlu olduklarını söylerken onlara teşekkürlerini de iletti. Ayrıca bu tarz fuarların ve organizasyonların sayısının artmasını istediğini dile getirirken süreçlerini tanıtarak istihdama katkı sağlamayı diledi.

Diğer yandan Instute of Directors’da yapılan fuara katılan Ali Aydınsan ise “20 büyük şirketimizin buraya geldiğini duyduk, mutlu olduk. Bunlarla görüşme fırsatı bulduk. Bu gayet iyi, Türkiye’de bunların çoğuyla görüşelim desek bulamayacağımız şirketler, bu anlamda güzel, biz de bunu değerlendirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin organizasyonu ile hayata geçirilen kariyer fuarı, Londra’nın ardından sırasıyla Özbekistan ve Güney Afrika’da da düzenlenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum