Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Londra Bakan Nureddin Nebati’yi Yanlış Anladı

Bakan Nebati'nin Londra görüşmesine katılan kaynaklar, Bloomberg'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Nebati'nin ve kaynakların açıklamaları;
Londra Bakan Nureddin Nebati’yi Yanlış Anladı
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Londra ziyaretinin ikinci gününü gerçekleştirdi. İkinci gün programında yabancı fon yatırımcıları ve uluslararası banka yöneticileriyle görüştüklerini belirten Nebati, “Türkiye Ekonomi Modelimizi açıklamaya ve detaylandırmaya devam ediyoruz,” dedi.

Bakan Nebati ziyaretin ilk gününde ise çeşitli bankaların ve yatırımcıların üst düzey yöneticileri ile birebir görüşmeler gerçekleştirdiğini, çok olumlu geçtiğini söylemişti. Ekonomi modelimizin ve atılacak adımların aktarıldığını, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etmişti.

Nebati’nin bugünkü görüşmelerinin ardından Bloomberg’e konuşan kaynakların çarpıcı açıklamalar yaptığı görüldü. Toplantıya katılan kaynaklar, Nebati’nin yüksek Türk enflasyonunun nedenini kültürel farklılıklar nedeniyle anlamakta zorlanabileceğini söylediğini ifade etti.

Kaynakların bu söylemlerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gazetecilere yapılan açıklamada ise Nebati’nin enflasyon ve kültürel farklılıklar arasında bir bağlantı kurmadığını ve katılımcıların yanlış anlamış olabileceğini söyledi.

Nebati’nin basına kapalı toplantıda, Türkiye’nin geçen yıl dolar karşısında %44’lük bir düşüş yaşamasının ardından liranın mevcut seviyesinde kalmasını beklediğini söylediği de ifade edildi. Ayrıca hükümet öncülüğündeki tedbirlerin para birimine olan güveni yeniden tesis ettiğini söylediği ve yastık altı denen altının bankacılık sistemine getirilme çabalarının da dahil olduğu yeni adımların sinyallerini verdiği açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu