Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Logo Yazılım SPK’nın Onayladığı İhraç Belgesini Paylaştı

Logo Yazılım bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ya yaptığı başvurudan onay almıştı. Bugün ise onaylanan ihraç belgesini paylaştı.
Logo Yazılım SPK’nın Onayladığı İhraç Belgesini Paylaştı

Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Logo Yazılım) bedelsiz sermaye artırımı için çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan ihraç belgesini paylaştı.

Logo Yazılım, kâr payından ve iç kaynaklardan karşılanacak bedelsiz sermaye artırımı ile sermayesini 25 milyon liradan 100 milyon liraya çıkaracak. Bu kapsamda SPK’ya yaptığı başvuru onay almıştı. Bugün ise onaylanan ihraç belgesini paylaşan şirket, ortaklarını artırılan 75 milyon liralık sermayeyi temsil eden paylardan sahip oldukları payları %300’ü oranında bedelsiz pay alma hakkı olduğunu da belirtti.

Şirketin hisseleri açıklamanın geldiği sırada %1,61 oranında yükselişle 151,30 liradan alıcı buluyordu.
Logo Yazılım Hisseleri Yüzde 1,68 Yükseliş
Grafik: Paratic Piyasalar

Logo Yazılım hisseleri (LOGO) dünkü işlemleri 148,9 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise düşüşle 148,6 liradan başladı. Açılışın hemen ardından 147,7 liraya kadar gerileyen hisseler, buradan güçlü bir yükseliş kaydetmeye başladı.

TSİ 11:45 sularında sularında 151,6 liraya kadar yükselen hisseler, daha sonra 150 liranın üstündeki seyrini güçlendirmeye başladı. Hisselerin yukarı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda 151,96 ve 153,53 lira seviyeleri izlenmeye başlanacak. Aşağı yönde ise 147,96 ve 145,53 lira seviyeleri izleniyor.

Logo Yazılım hisselerinin haftalık performansını incelediğimiz zaman %5,17 oranında kazanç sağladığı görülüyor. Aylık bazda %3,58 oranında değer kaybeden hisseler, Haziran ayının başından bu yana güçlü bir yükseliş performansı kaydediyor. Hisseler, sermaye artırımının onaylandığı 11 Haziran gününde 154 liraya kadar yükselerek Mayıs ayındaki kayıpların bir kısmını geri almayı başarmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum