Yatırım yapmaya başla!

Logolarını ve Tasarımını Değiştirmek İsteyen Firefox Kullanıcılarına Danışıyor

Mozilla, popüler tarayıcısı Firefox’un logosunu değiştirmek için kullanıcılarına danışma kararı aldı. İşte detaylar…
Logolarını ve Tasarımını Değiştirmek İsteyen Firefox Kullanıcılarına Danışıyor

Mozilla sahip olduğu ve dünyanın önde gelen internet tarayıcılarından biri olan Firefox’u son günlerde her yönüyle yeni bir kimliğe büründürmek için son sürat çalışıyor. Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu Nightly sürümünde gece modunu test ettiğini duyurmuştu.

Arayüzüyle ilgili bir dizi yeniliklere imza atan Firefox, şimdi de logosunu yenilemek için çalışmalara başladı. Mozilla yeniden yaratacağı tasarım ve logo çalışmalarında kullanıcılarının fikirlerine de önem veriyor. Firefox’a yeni bir logo kazandırmak isteyen Mozilla bu doğrultuda kullanıcılarına başvurmuş durumda.

Mozilla Danışacağı Logoları Yayınladı

Mozilla Danışacağı Logoları Yayınladı

Mozilla’nın amiral gemisi tarayıcısı Firefox’ta uzun yıllardır ateşten tilki temalı logoya yer verilmişti. Şirket kullanıcılarının fikrini danıştığı yeni logo seçeneklerini yayınladı. Yayınlanan logolar yine ‘Firefox’ kelimesinin karşılığını verecek şekilde düşünülmüş.

Seçenekler arasında sunulan logolardan bir kısmı Focus ve Firefox Reality gibi tekil tarayıcılar için düşünülmüş. Ayrıca uygulamalara özel simgelere de danışılan logolar arasında yer verilmiş.

Mozilla Kullanıcı Yorumlarını Bekliyor

Mozilla Kullanıcı Yorumlarını Bekliyor

Mozilla yayınladığı logo seçenekleriyle ilgili kullanıcılarına herhangi bir anket sunmuş değil. Şirket ancak bir blog yazısıyla kullanıcıların fikirlerini ve yeni tasarımların ‘Firefox’ adına uygun olup olmadığını bildirmelerini istedi.

Mozilla ayrıca yapmış olduğu açıklamada kullanıcıların beğenisine sunulan görsellerin gelen geri bildirimlere göre yeniden tasarlanabileceğini belirtti. Gözle görülür son değişikliği geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yapan Firefox’ta önümüzdeki günlerde ne gibi değişiklikler yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum