Yatırım yapmaya başla!

Logitech Sektörün Önde Gelen Kulaklık Üreticisi Plantronics’i Satın Alabilir

Dijital platformlara yönelik ekipman üreticisi Logitech’in kulaklık üreticisi Plantronics’i satın almak istediği konuşuluyor.
Logitech Sektörün Önde Gelen Kulaklık Üreticisi Plantronics’i Satın Alabilir

Bilgisayarlara yönelik çevresel ekipman geliştiren başlıca üreticilerden birisi Logitech olmaktadır. Sektörün en büyüklerinden biri olan İsveç merkezli ABD’li şirket, ürettiği ürünlerin tasarımı ve kalitesi ile piyasada söz sahibi olmuştur. Şirket sürekli yeni ürünler için Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmekte ve daha iyi ürünler çıkarmaya devam ediyor.

Son olarak ortaya çıkan bir haber, Logitech’in gücüne güç katacak bir yatırımın peşinde olduğunu gözler önüne serdi. Logitech’in başlıca oyun ve bluetooth kulaklığı üreticilerinden Plantronics’i satın almak istediği belirtildi. Şirketin bu satın alma işlemini gerçekleştirmesi halinde daha farklı ürünler ile karşımıza çıkabileceği ifade ediliyor.

Logitech Plantronics ile Anlaşma Yolu Arıyor

Logitech Plantronics ile Anlaşma Yolu Arıyor

Logitech’in, söz konusu yatırım için Plantronics ile anlaşma zemini aradığı biliniyor. Söz konusu anlaşma imzaya dökülürse, iki şirketin üretim maliyetlerinin belirgin bir şekilde düşmesi bekleniyor. Bilindiği üzere ABD’nin Çin ürünlerine uyguladığı gümrük vergilerinin de, bu maliyetin düşmesinde önemli rol oynayacağı düşünülüyor.

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Logitech’in Platronics’i satın almak için 2.2 milyar dolardan fazla bir teklif verdiği belirtiliyor. Borsada haftayı 2 milyar dolar ile kapatan Platronics’in, görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde yakın zaman içerisinde resmi duyurunun yapılması bekleniyor.

Taraflar Sessiz Kalmayı Tercih Ediyor

Taraflar Sessiz Kalmayı Tercih Ediyor

Bilgisayarlara yönelik çevresel ekipman üreticisi Logitech’in güncel piyasa değerinin 5.6 milyar dolar olduğu biliniyor. Şirket geçtiğimiz sene Astro Gaming’i 85 milyon dolar bedelle, Blue Microphones’u ise 117 milyon dolar ile bünyesine katarak büyük yatırımlara imza atmıştı. Ancak bu sefer Logitech’in daha büyük yatırımların peşine düştüğü görülüyor.

Ortaya çıkan anlaşma haberiyle ilgili şirketlerden herhangi bir açıklama gelmiş değil. Hem Plattronics hem de Logitech, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyor. Ancak somut bir gelişme olması halinde kısa süre içerisinde taraftardan resmi açıklama gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum