Yatırım yapmaya başla!

Ünlü Wall Street CEO’su Lloyd Blankfein Görevinden Ayrılacağı İddialarına Cevap Verdi!

Ünlü Wall Street CEO’su Lloyd Blankfein’ın 2006’dan bu yana devam ettiği görevinden ayrılacağı iddia edildi. İşte detaylar;
Ünlü Wall Street CEO’su Lloyd Blankfein Görevinden Ayrılacağı İddialarına Cevap Verdi!

Goldman Sachs’ın ünlü CEO’su Lloyd Blankfein’in 2006’dan bu yana devam ettiği görevinden ayrılacağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. The Wall Street Journal’ın haberine göre Blankfein’in görevini 2019’un başı gibi bırakması bekleniyor.

Söylentilere göre; yeni CEO şirketin eş başkanlarından Harvey Schwartz ya da David Solomon olacak. Veyahut ikili Goldman Sachs’ı birlikte yönetecek.

2017’yi milyon dolarlık gelirleriyle kapatan Wall Street CEO’ları arasındaki Lloyd Blankfein, geçen yıl 24 milyon dolar kazanmıştı.

Lloyd Blankfein 12 Yıllık Görevini Bırakacak mı?Ve görevinden ayrılacak olursa, aynı listeye önümüzdeki yıl giremeyecek. Gerçi bu söylenti, henüz doğrulanmadı fakat kaynaklar Blankfein’ın CEO’luk görevini bırakacağını gösteriyor.

Sonuçta; 3 yıl önce kanseri yenen CEO, 12 yıldan bu yana Goldman Sachs’ın yönetici koltuğunda oturuyor.

Şirketin eş başkanların Harvey Schwartz ile David Solomon aday olarak gösterilirken, yeni CEO’nun şirketin 150. yıl dönümünde göreve getirileceği belirtildi.

Yeni CEO Adayları Harvey Schwartz ile David SolomonWSJ’nin haberinin ardından şirket hisseleri önce biraz düştü ancak kısa süre sonra % 1.4 değer kazandı. Öte yandan; geçtiğimiz yıllarda görevinin başındayken öleceğini söyleyen Lloyd Blankfein, gündeme düştükten sonra piyasaları da etkileyen haberin doğru olmadığı yönünde açıklama yaptı.

Goldman Sachs’ın ünlü CEO’su, Twitter hesabından bunun kendisinin değil WSJ’nin duyurusu olduğunu belirterek haberi yalanladı.

Yeri gelmişken; geçtiğimiz günlerde The Wall Street Journal’ın Donald Trump’ın gazabına uğradığını da belirtelim. Çünkü Trump’a göre WSJ, kendisinin Kuzey Kore’yle ilgili yorumunu çarpıtmış ve yalan haber yapmıştı. Bakalım, gazetenin Lloyd Blankfein’in CEO’luk görevini bırakacağı yönündeki haberi doğru çıkacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum