Yatırım yapmaya başla!

Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun En İyi 10 GolüFutbol insanların en çok ilgi duyduğu ve dünyanın her yerinde yaygın olan bir spordur. İnsanların futbola bu derece meraklı olması, beraberinde futbolun bir endüstri olmasını sağlıyor. Futbol dendiğinde futbolseverlerin aklına ilk gelen futbolculardan başlıcaları Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo olmaktadır. Videoda dünyanın en iyi futbolcuları olarak gösterilen Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun kariyerlerinde attıkları en iyi 10 golün derlemesine tanık olacaksınız.

Futbol dünyasında son yılların en çok kıyas konusu olarak Ronaldo ve Messi gelmektedir. Kimisi Ronaldo’nun kimisi Messi’nin daha büyük futbolcu olduğunu iddia eder. Oysa iki futbolcunun da kendilerine has ve birbirlerinden üstün özellikleri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: 2016 Yılının En Çok Kazanan Sporcuları

Videoda attıkları gollere bakarak iki futbolcunun bireysel özellikleri hakkında fikir edinmek mümkün görünüyor. Ronaldo daha çok gole yönelik ve hava toplarında etkili bir futbolcu olarak göze çarpıyor. Messi’nin ise tam bir yetenek abidesi olduğundan bahsetmek yanlış olmaz.

Bu iki süper yıldızın kapıştıkları yer yeşil saha ile sınırlı kalmadı. Bir açık arttırmada Ronaldo ve Messi’nin Ferrari için kapıştığını daha önce sizlere aktarmıştık. İkisinin de İspanya liginde ve dünyanın en büyük kulüplerinde olmasından dolayı, yeşil saha da sık sık karşı karşıya geldiğine şahit olmaktayız.

Messi ve Ronaldo, dünyanın en büyük futbolcuları olarak gösterilmeleri sayesinde astronomik miktarda paralar da kazanmaktadır. İki futbolcunun da 2016 verilerine göre dünyanın en değerli 20 futbolcuları arasında olduğu bilinmektedir.

Videoda Messi’nin gollerine bakıldığında, top kontrolünün kusursuz olduğu görülüyor. Meşin yuvarlağın adeta ayağına yapıştığını hissedebiliyorsunuz. Ronaldo’nun ise ceza sahasının içinde ve yakınlarında fırsatını bulduğunda rakip kaleyi affetmediğini görebilirsiniz.

Futbol tarihi boyunca pek çok futbolcu zihinlerde yer etmiştir. Her devrin kendine ait büyük futbolcuları unutulmazlar arasında yerini almıştır. Pele, Maradona, Cruyff, Zidanne, Van Basten, Henry gibi isimleri bir çırpıda akla gelen futbolun efsaneleri olarak sayabiliriz.

Günümüzde ise Ronaldo ve Messi, hem bireysel performansları, hem de takımlarında elde ettikleri büyük başarılar ile futbol otoriteleri tarafından dünyanın en büyük futbolcuları olarak gösterilmektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum