Yatırım yapmaya başla!

LinkedIn Yukarı Kaydırma Özelliğini Test Etmeye Başladı

İş odaklı sosyal medya uygulaması LinkedIn, Instagram’daki yukarı kaydır özelliğini test etmeye başladı.
LinkedIn Yukarı Kaydırma Özelliğini Test Etmeye Başladı

Sosyal medya uygulamaları kullanım amaçlarına göre farklı seçenekler ile karşımıza çıkıyor. İş dünyasının bir araya toplandığı ve etkileşim içerisinde olduğu sosyal ağ LinkedIn 2003 yılından bu yana milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Platform Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat gibi servislere göre çok daha az kullanıcı sayısına sahip olmakla beraber yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

İş verenlerin ve iş arayan kişilerin bir araya geldiği platform, kurumsal ağ kaynağındaki başarısı ile Facebook’a ilham olmakta. Günümüzde bir sosyal medya uygulamasında ortaya çıkan bir özelliğin daha sonrasında başka bir uygulama tarafından kopyalandığına sıkça tanık oluyoruz.

Örneğin Snapchat ile hayatımıza giren Hikayeler özelliği daha sonaşladı. Bu özellik önümüzdeki günlerde LinkedIn’de kendisine yer bulacak. rasında Instagram tarafından kopyalanmış ve son olarak Facebook ve WhatsApp’ta Durumlar adı altında milyonlarca kişinin kullandığı bir araç haline gelmişti. Son dönemde Hikayeler araçları yukarı kaydırma özelliği ile entegre bir şekilde çalışmaya başladı.

LinkedIn’e Yukarı Kaydırma Özelliği Geliyor

LinkedIn’e Yukarı Kaydırma Özelliği Geliyor

Bilindiği üzere Instagramda 10 binden fazla takipçisi olan hesapların paylaştığı hikayelerde yukarı kaydırma özelliği kullanılabiliyor. LinkediIn’in de bu özelliği test ettiği ortaya çıktı. Böylece iş odaklı sosyal medya uygulamasında Instagram’daki hikayeler özelliğinin kopyalandığına tanık olabiliriz. Sunulacak hikayeler özelliğine ek olarak kullanıcılar bir bağlantıya gitmek için yukarı kaydırma özelliğini kullanabilecek.

Özellik Alesandro Paluzzi tarafından sızdırıldı. LinkedIn gibi bir platformda hikayeler özelliğinin yer alacak olması sonrası kullanıcıların alışmasının zaman alabileceği belirtiliyor. Ancak hikayeler özelliği LinkedIn’e yeni bir soluk getirebilir. Şirket bir süredir kullanıcı sayısını artırmak adına çeşitli yenilikler üzerinde çalışmaya başladı.

LinkedIn hızlı yükseliş sonrası 2016 yılında Microsoft tarafından 26.2 milyar dolara satın alınmıştı. Platformun dünya genelinde 700 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Son dönemde pek çok iş veren ve iş arayan kişi burada birbirleri ile etkileşime geçiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum