Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Link Bilgisayar Hisselerindeki %10’luk Artış Sektör Endeksini Destekliyor

Bilişim borsa endeksi alt sektörler arasında en fazla artan olurken, en çok değer kaybı %4 ile finansal kiralama ve faktoringte gerçekleşti.
Link Bilgisayar Hisselerindeki %10’luk Artış Sektör Endeksini Destekliyor

Borsa İstanbul’da dalgalı bir seyrin izlendiği çarşamba günü, sektör endeksleri arasında en fazla artan bilişim endeksi oldu. BIST bilişim endeksi (XBLSM) saat 14.00 itibarıyla %3,29 değer kazancıyla, 944,03 puandan işlem görüyor. Onun hemen arkasından elektrik, teknoloji ve kimya şirketlerinin yer aldığı sektör göstergesi yer alıyor.

Bilişim endeksi altında işlem gören şirket hisselerinden, en fazla artış Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de gerçekleşti.
Link Bilgisayar Hisseleri %10 Arttı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

LINK koduyla işlem gören hisseler, açılışı 37,96 liradan yaptı. Seansın ilk dakikalarından itibaren yönünü yukarı çevirerek keskin bir yükseliş gösterdi. Günlük artışın %10’u aşmasının ardından devre kesici çalıştı. İşlemlere saat 11.50’den bu yana ara verildi.

Şirket hisselerinin yıllık kazancı %279’a işaret ederken, haftalık süreçte %2,30, aylık %24,13 ekside fiyatlanıyor. Yılın en yükseği 60,80, en düşüğü ise 9,88 TL olarak kaydedildi. Son bir haftadır düşüş eğilimli hareket ederek, 36,50 TL olan en düşük seviyeyi salı günü gördü.

Bilişim borsa endeksi altındaki diğer şirketlerden, hisse senedi fiyatında en çok artışın gerçekleştiği ikinci isim, %9,96’lık değer kazanan Armada Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ARMDA) oldu. Kront Telekomunikasyon Hizmetleri A.Ş. (KRONT) hisseleri ise %6,75’lik artışla işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum