Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Furyasına Mesajlaşma Uygulaması Line da Katılıyor!

Son yıllarda yaşanan kripto para dünyasına, Japonların popüler mesajlaşma platformu Line da katılmaya hazırlanıyor.
Kripto Para Furyasına Mesajlaşma Uygulaması Line da Katılıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya genelinde son yıllarda gitgide popülerliği artan Blockchain teknolojisine, dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin ilgisi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Hatta geçtiğimiz aylarda kendi kripto para birimini kullanacak yüze ada ülkelerinin olacağı gündeme gelmişti. Pek çok teknoloji şirketi ise kendi kripto parasını geliştirme yoluna giderek, pastadan payını alma yoluna gidiyor.

Bu alanda son yatırım Japonların dünyada ünlü mesajlaşma uygulaması Line’dan geldi. Kendi blok zincirini oluşturan popüler mesajlaşma uygulaması, LINK adlı jetonu dünya genelinde dağıtmaya başladı.

LINK Projesi Hayata Geçiyor

LINK Projesi Hayata Geçiyor

Mesajlaşma platformu Line, geçtiğimiz dönemde Blockchain teknolojisine yatırımlar yapacağını açıklayan Line, bir süre önce BITBOX adıyla bir kripto para borsası kurmuştu. Yatırımlarına devam edeceğini açıklayan Line, son olarak LINK Chain blok zincir projesini başlatacağını duyurdu.

Toplamda 1 milyar adet üretileceği duyurulan yeni kripto paranın, Line ekosisteminde olmayan uygulamaları kullananlara ödül olarak dağıtılacağı belirtildi. Hızlı bir şekilde yayılması planlanan LINK’in kısa süre içerisinde BITBOX borsasında işlem görmeye başlayacağı ifade edildi.

Hedef Dijital Ödül Platformlarında Lider Olmak

LINK Projesi Hayata Geçiyor

Japon mesajlaşma devi Line’ın yeni kripto parası LINK’in amacının yatırım toplamak yerine, kullanıcıları belirli uygulamalara çekmek ve yeni bir geliştirici ekosistemi oluşturmak olduğu belirtiliyor. 23 ağustos tarihinde kazılmaya başlayan yeni kripto paranın, dijital ödül platformları arasında lider konumda olması hedefleniyor.

Line tarafından yapılan ve dikkat çeken bu yatırıma rağmen, Japonya’da belli başlı kuralların varlığı LINK jetonunun kullanılmasını engelliyor. Dolayısıyla Japonya’da bu işlemi yapmak isteyen kullanıcıların LINK Points adındaki puanları toplaması gerekiyor. Bazı kaynaklar, ABD’de de benzer bir durumun olduğunu belirtiyor. LINK’in önümüzdeki günlerde yaşayacağı gelişimi bekleyip göreceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%