Ferrari – Mini – McLaren’in Tasarımcısı 2025 Yılına Uçan Lilium Jetini Hazırlıyor!

İnsanların hayatına hava taksilerini sokmaya niyetli olan ünlü tasarımcı Frank Stephenson, Lilium Jetleri ile çok şeyler başaracağa benziyor!

Arabaların göklere çıktığı bulunduğumuz yüz yılda, trafiğin tam olarak yukarıdan akmasına çok az bir zaman kaldı. Sektörün bu kadar hızlı ilerlemesinin sebebi elektrikli motorların müthiş derecede teknolojik hale getirilmesindendir. Diğer bir hızlı çıkışların sebebi de çoğu mantığının uçaklarla aynı olması.

Ferrari F 430 ve McLaren P1 gibi araçların efsane tasarımların sahibi olan Frank Stephenson, uçan arabalarla ilgili vizyonundan bahsetti. Bilim kurgu kavramlarının gerçeğe dönüştüren uçan araçlar, Stephenson tarafında Lililum Jet olarak tasarlanıyor. Ayni ismi taşıyan şirket, insanların ufkunu açacak rahat, basit, hızlı taksi hizmetleriyle gelmeyi planlıyor.

Lilium yerleşmiş fikri, havadan taksi hizmeti sunmak.

Frank Stephenson, “Eğer bir taksiye binerseniz, insanların çabuk tükendiğini ve zaman kaybettiğini görürsünüz. O yüzden Lilium Jetleri olumsuz tüm olguları ortadan kaldıracak.” şeklinde açıklama yaptı.

Lilium taksiler uçabilmek için geniş ve boş bir alana ihtiyaç duymayacak.

Modern çağın en uçuk fikirlerinden biri olan Quadcopters, eşit yerleştirilen güçlü bataryaları sayesinde yüksek menzil sunarken, performans konusunda da iddialı olacağı söylendi.

Kanatların her biri 12 adet açısı değiştirilebilir Lilium teknolojisine sahip.

Ayrıca kanatları 3 elektrikli jet motoru taşıyacak. Uçusun şekline göre kanatlar dikeyden yatay konuma eğilebilir. Kalkış sırasında hareketler dikey bir eğilim hareketine geçer. Yükseldikçe yavaş bir şekilde kanat pozisyonları yatay konuma alınır.

Hiç bir dişli kutusu barındırmayan hava jetleri, su soğutma gibi ekstra farklı öğelere de ihtiyaç duymaz. Sadelik prensibiyle yola çıkan şirket, 2025 yılında belli bir ağa sahip hava taksisi yeniliğini hayatımıza sokmaya çok kararlı. Yerinde bir proje imza atan ünlü tasarımcı, bundan sonraki hayatımızda insanları daha fazla rahat ettirmek için çalışacak.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı