Yatırım yapmaya başla!

Ligier 43 Yıl Sonra JS2 R’ı Ford Motoruyla Yeniden Sahnelere Çıkarıyor!

1970'lerde F1 ve Le Mans Şampiyonasında anılan Ligier, 43 yılın ardından JS2 R'ı yeniden üretiyor!
Ligier 43 Yıl Sonra JS2 R’ı Ford Motoruyla Yeniden Sahnelere Çıkarıyor!

Fransızların yarış pistlerindeki ismi “LIGIER”, şirketin 50. yılı adına JSR2 R modelini yine üretme kararı almış. Bir yarışçı olan Guy Ligier tarafından kurulan otomobil şirketi, Le Mans ve F1’de kazandığı tecrübelerini 1971’de aktardığı JS2 R’ı yeniden canlandırıyor. 1975’e kadar 4 yıl kadar üretimde kalan model, o zamanlar sivri burun ve büyük farlarıyla dikkat çekiyordu.

Araçlar konusunda profesyonel olan Guy Ligier, spor aracını en hafif ve sağlam alt yapılarda inşa etmiş. Aynı mantıkla yeni aracın da öyle olmasına dikkat edilecek. İmalatı sırasında ise Fransa’nın en büyükleri olan Peugeot ve Citroen‘in yardımları da olmuş. 50. yıla özel olacak araç için bakalım neler düşünülüyor.

Yeni JS2 R 70’lerin Retro Duruşlarıyla Üretilecek!

Yeni JS2 R 70'ler Retro Duruşlarla Üretilecek!Özle bir anlam ifade edecek spor aracın vücut hatları oluşturulurken dikkatli davranılmış. Modelin yeni ve eskiyi kupa tasarımını aynı karede verdiğimiz zaman şirket JS2 R’ı yarım asırlık kutlamalarına yakışır şekilde yapmış. Siyah zeminli farlar, yine cam arkasında mercekli bir yapıda.

Burun yapısının çok sivri tipi normal bir hale getirilmiş. Le Mans havasında çizilen tampon, geniş hava açıklığına sahip. Dijital resimlerinde JS2 R’a hızlı bir duruş verilmiş. Fransız coupenin profil çizgilerinde ise dar yan camlar, birleşik marşpiyel ve hava girişini görüyoruz.

Ligier JS2 R’ın Eskisi Gibi Hafif Olmasına Dikkat Edilecek!

Ligier JS2 R'ın Eskisi Gibi Hafif Olmasına Dikkat Edilecek!Formula 1 dünyasında adından sıkça söz edilen şirket, yeni spor araç çalışmasının arka kısımlarında Peugeot’ya kaydığını görüyoruz. Yeni jenerasyonla bu sene tanıtılan 508‘den izler taşıyor. Özellikle stop far şekilleri bizi bu düşünceye itti. Dediğimiz gibi aracın JS2 R’ın ilk versiyonunda olduğu gibi 1000 kg altında ağırlık oranı olacak. Ortalama 980 kg olarak bekleniyor.

JS2 R hakkındaki bilgiler içerisinde aracın eskisi gibi alüminyum kasa, zarif bir polyester gövde yapısında imal edileceği aktarıldı. Peki bu kadar hafifi bir spor otomobil için nasıl bir motor hazırlanacak?

Orta motorlu yapıdaki otomobile Ford’tan gelecek 3.7L ünite yerleştirilecek. V6’dan alınacak güç ise 330 ps olacak. Efsane makinenin fiyatıda belli. Satış fiyatı 89.000 Euro olarak sabitlenmiş.

İlk prototip testleri Kasım ayında başlayacak. Ve müşteriler yeni Ligier JS2 R’larına 2019 yılının başlarında kavuşabilecek. Yeni Fransız otomobili için sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum