Yatırım yapmaya başla!

Hong Konglu Milyarder Koltuğunu Resmen Oğluna Devrediyor!

Hong Konglu milyarder Li Ka-shing, bugün koltuğunu oğluna devrederek emekliler kervanına katılıyor. İşte detaylar;
Hong Konglu Milyarder Koltuğunu Resmen Oğluna Devrediyor!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Hong Konglu milyarder Lİ Ka-shing için büyük gün geldi. Zira Asya’nın Warren Buffett’ı olarak da tanımlanan ünlü iş insanının, bugün koltuğunu oğluna devredeceği açıklandı. 89 yaşında emekli olacağını duyduğumuz Li Ka-shing, CK Hutchison Holdings’in başkanlık görevini bugün resmen bırakacağı belirtildi. Sonuçta; Li Ka-shing’in imparatorluğunu oğluna bırakması hem iş dünyasının hem de analistlerin dikkatini çekti.

89 yaşında olan ve Asya’nın süpermeni sözleriyle de tanımlanan Li Ka-shing’in, 90 yaşını kutlamadan kısa süre önce emekli olması manşetlerdeki yerini aldı.

Li Ka-shing Emekli Oluyor Kaldı ki Hong Konglu milyarderin emekli olacağı Mart ayında duyurulmuştu. Ayrıca yerine kural olarak büyük oğlu olan varisi 53 yaşındaki Victor Li’nin geçeceğini belirtilmiş fakat Li Ka-shing’in kıdemli danışman görevini sürdüreceği söylenmişti. Neticede; Li Ka-shing bugün yapacağı emeklilik konuşmasıyla şirketin yönetimini oğluna bırakıyor.

Yeri gelmişken dünyanın en zenginleri arasında yer alan milyarderin başarı hikayesinden de kısaca bahsedelim.

Hong Kong'un En Zengini Li Ka-shing Emekli Oluyor Çünkü o, yoksulluktan milyarderliğe uzanan hayatı ile ilham verici isimlerin başında geliyor. Henüz 22 yaşındayken ilk fabrikasını açan Li Ka-shing, babasının ölümü üzerine 15 yaşında okulu bırakıp bir fabrikada çalışmak zorunda kalmış. Hong Kong’un işgal altında olduğu yıllar içinde maaşının neredeyse hepsini annesine gönderen genç Li, girişimcilik yeteneği ile ilk fabrikasını 22 yaşında açtı.

O zamanlar plastik sektöründeki potansiyeli fark eden Li, bu nedenle fabrikasında plastik çiçekler üretmeyi seçmişti.

Li Ka-shing 89 Yaşında Koltuğunu DevrediyorOkulu yarıda bırakmasına rağmen kendini geliştiren ve sürekli kitap okuyan Li, fabrikasının muhasebe işlerini bile yapmayı öğrenmişti. Küçük bir sermaye ile kurduğu fabrikayı kocaman bir imparatorluğa dönüştürmeyi başarmış, dünyanın en zenginleri arasına girmişti.

Ve şu anda kendisinden efsane gibi sıfatlarla bahsediliyor. Başarısının temel nedenlerinin ise sektördeki değişiklikleri takip etmesi ve iş dünyasındaki itibarı olduğunu söylüyor. Ve kariyerinin zirvesinde kocaman bir şirketi oğluna bırakmanın gururunu yaşıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum