Yatırım yapmaya başla!

Hong Kong’un En Zengin Adamı Li Ka-shing 89 Yaşında Emekli Oldu!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan ve Asya'nın Warren Buffet'ı olarak anılan ünlü iş adamı Li Ka-shing, emekli oluyor. Detaylar haberimizde;
Hong Kong’un En Zengin Adamı Li Ka-shing 89 Yaşında Emekli Oldu!

Forbes listesine göre dünyanın 23. en zengini, Hong Kong’un ise en zengin kişisi olan Li Ka-shing’in emekliye ayrılacağı belirtildi. Asya’nın önde gelen isimleri arasındaki 89 yaşındaki ünlü yatırımcı, bugün yaptığı açıklamayla emekli olduğunu duyurdu.

Konuyla alakalı olmayanlar için benzeri haberlerin geçtiğimiz yıl ortaya çıktığını ve Li Ka-shing’in emeklilik nedeninin sağlık sorunları olmadığının belirtildiğini ayrıca belirtelim. Ancak bugünkü açıklamayı, gerçek zamanlı verilere göre 35.4 milyar dolarlık servetin sahibi olan milyarderin kendisi yaptı.

Hong Konglu milyarder, 89 yaşında CK Hutchison Holdings’in başkanlık görevinden ayrıldığını duyurdu.

Hong Konglu Milyarder CK Hutchison Holdings'un Başkanlık Görevinden AyrıldıEIU’nun en pahalı ve en ucuz şehirler listesinde en pahalılar arasına giren Hong Kong’da yapılan bir konferansta konuşan Ka-shing, aradan geçen yıllar içerisinde kendilerine duydukları güven ve verdikleri destek için hissedarlara gönülden teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca yerine kural olarak büyük oğlu olan varisi Victor Li’nin geçeceğini duyurdu.

Küçük oğlu Richard Li Tzar-kai ise halihazırdaki CK Hutchison and CK Asset’teki başkan vekilliği görevine devam edecek.

Milyarderin Küçük oğlu Richard Li Tzar-kaiAyrıca kendisi daha önce yapmış olduğu bir açıklamasında; Richard Li Tzar-kai’nin farklı alanlarda kendi işleri üzerine uğraştığını ve şirketlerinin giderek büyüdüğünü belirtmişti.

İlaveten; sağlık durumunun gayet iyi olduğunu ve emekliliğe ayrıldıktan sonra da grubun kıdemli danışmanlığını yürüteceğini belirterek “daha yapacak çok iş var” demişti.

Neticede; başarı hikayesiyle de ünlenen milyarder iş adamı, bugünkü duyurusuyla resmen emekli olduğunu açıklamış oldu.

Li Ka-shing Emekli Olduğunu Duyurdu Ve 50’den fazla ülkede faaliyet gösterip dünya çapında 300 bin kişiye iş veren şirketler grubunun yönetimini oğluna bıraktı.

Bunu yaparken, piyasa değeri 80 milyar dolar civarında olan şirketler grubunun başına oğlunu getirmekten mutluluk duyduğunu belirtmeyi ihmal etmedi. Öte yandan; 89 yaşındaki milyarderin emeklilik kararı akıllara Benetton’un patronunun 82 yaşında işine geri dönmesini hatırlattı.

Çünkü Luciano Benetton 2008’de şirketi 155 milyon euro kar ile oğluna bırakmış fakat şirket düşüşe geçerek 2016’da 81 milyon euroluk zarar açıklamıştı. Dolayısıyla Benetton’un kurucusu işleri toparlayabilmek için 82 yaşında işinin başına geri dönmüştü. Umarız, benzer bir olay Hong Kong’un en zenginin başına gelmez.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum