Yatırım yapmaya başla!

LG Otomotiv Sektörü için Kolları Sıvadı!

Dünyanın elektronik devlerinden olan LG, otomotiv sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Hem de büyük bir bütçeyle. İşte detaylar...
LG Otomotiv Sektörü için Kolları Sıvadı!

Elektronik eşya dünyasının liderlerinden olan LG, otomotiv sektörüne anladığı daldan giriş kararı aldı. Biliyoruz ki otomobillerin yakıt sistemleri değişerek, elektrikli ünitelere geçildi. Nasıl ki dizel ve benzinli araçlarımızda yakıt için bir depoya ihtiyacımız var elektrikli araçlarda da bataryalara.

Batarya üretim konusunda oldukça deneyimli olan LG, telefon batarya üretiminden sonra şimdi de Avrupanın en büyük üretim tesisini açmaya hazırlanıyor. Koreli şirket yapılacak yeni tesisini Polonya için düşünüyor. İşin dahasında ise Koreli şirket burayı Ar-Ge üssü yaparak geliştirme ve araştırma faaliyetlerini sürdürecek.

Otomobil bataryaları için yapılacak tesis LG’ye yaklaşık 1.6 milyar $ ile 1.8 milyar $ arası fiyatlara mal olacak.

Yüz bin adet olarak düşünülen yıllık üretimde BMW, Mercedes ve VW Grubunun LG bataryalarını kullanması bekleniyor.

Koreli elektronik şirketinin bu hamlesi, 2020’li yıllar için dünya ülkelerinin uygulayacağı dizel ve benzini bitirme çalışmaları için büyük bir atak olarak görülebilir.

LG’nin aynı zamanda bu tesisle pazar payını büyütmesi bekleniyor.

Koreli şirketin akıllıca yaptığı plan doğrultusunda birçok firma LG bataryalarını kullanacak gibi gözüküyor. Sonuçta elektrikli bir araba üretimi yapılacaksa mecburen batarya da olmak zorunda.

Ancak şirketler sürekli üniteler üzerinde yoğunlaştıkları için ve batarya üretiminin oldukça maliyetli olmasından dolayı, dışarıdan almayı tercih ediyorlar. Yaklaşık 2.500 kişinin çalışacağı büyük tesis, teknolojik açıdan Tesla ile sıkı bir rekabete girecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum