Yatırım yapmaya başla!

LG ile HERE Otonom Araçlar için Büyük Ortaklığa Hazırlanıyor!

Dünya elektronik devi LG ile harita uzmanı HERE, otonom araçlara özel, ortak kendi sistemlerini geliştirecekler. İşte haberin detayları...
LG ile HERE Otonom Araçlar için Büyük Ortaklığa Hazırlanıyor!

Otomotiv dünyasında yapılacak listelerini her zaman otomobilciler kendi yapmıyorlar. Daha derine inecek olursak yapabileceklerini de zannetmiyorum. Özellikle elektronik konularda daha ince işçilik ve büyük Ar-Ge operasyonları gerekmektedir. Çağımız otomobillerinde şu anda yapılmak istenen “kendi kendine gitme” için çalışılıyor. Yani otonom sürüş! Otonom sürüşler için lazım olanlar nelerdir; gelişmiş radar, sensörler, harita…

Otomobil sektörüne batarya üretimi ile giren LG, Daimler – Mercedes, Audi ve BMW’nin ortak olarak satın aldığı HERE ile araç uzaktan kontrol altyapısının geliştirilmesinde rol alacaklar.

GPS, Blutooth, 5G ve Wi-Fi gibi sinyal üzerine kurulu bir araç geliştirme programına yoğunlaşılacak.

Bu iki büyük şirketin birleşimi ile kendi alanlarındaki en iyi yazılımlar birleştirilecek.

LG ve HERE’nin otonom araçlar için yapacakları işi; mobil telefonlar arasında veri alış verişi yaptığımız Bluetooth’a benzetebiliriz.

Uzaktan yönetim ve veri aktarımında araçlar arası yeni bir dönem başlıyor.

LG HERE Otonom Ortak Yazılım Haritalar

HERE’nin “HD Live Map” harita sistemi üzerine V2X platformu etkileşim sürecine alınacak ve otonomlu araçlar kamera, sensör ve radar teknolojisi üzerinden kesintisiz etkileşim halinde olacaktır.

Rota ve GPS gibi özelliklerin ana merkezi olan haritalar, sürücüsüz otomobillerin omurgasıdır demek yanlış olmaz. Önemini; Tesla’nın 2018 yılında tüm model gamında harita güncellemesi yapmasından anlayabiliriz.

Sizlere bununla ilgili bir örneği aktarmak isterim. Uzun zamandır Mercedes, segmentindeki tüm arabalara düz tabirle “çarpışmama” sistemlerini entegre edeceğinden bahsediyordu. Yani bizi bekleyen gelecekte “iki Mercedes çarpışamayacak” diye bir teorileri var. LG ve HERE’nin ortaklığındaki mantıksal boyutuna baktığımızda, yolda giden iki araç sürekli bir iletişim halinde olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum