Yatırım yapmaya başla!

LG Akıllı Telefonlarında Katlanma Yerine Genişleyen Ekran Teknolojisini Düşünüyor

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG, genişleyen ekran teknolojisine sahip bir patent aldı.
LG Akıllı Telefonlarında Katlanma Yerine Genişleyen Ekran Teknolojisini Düşünüyor

Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinden LG, son dönemde akıllı telefon pazarında beklediği başarıyı yakalayabilmiş değil. Şirket yine de farklı teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Akıllı telefon konusunda beklenenin altında kalsa da dünyanın önde gelen ekran üreticilerinden biri olan LG, çok sayıda şirkete tedarik sağlıyor. Bilindiği üzere bu yıl akıllı telefon pazarında katlanabilir ekran teknolojisi ile tanıştık. Samsung’un Galaxy Fold ve Huawei’nin Mate X modelleri ilk olarak akla gelen telefonlar oldu.

2020 yılı içerisinde de katlanabilir ekran desteği sunan yeni akıllı telefonların tanıtılması bekleniyor. LG ise bu teknolojiye farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor. Şirketin aldığı patent katlanabilir yerine genişleyen bir ekran teknolojisine işaret ediyor. LetsGoDigital tarafından görsel hale getirilen patent, ilginç bir ekran deneyiminin habercisi olabilir.

LG’den Dikkat Çeken Patent

LG’den Dikkat Çeken Patent

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin almış olduğu son patent ekranın genişleyebilmesine imkan tanıyor. Geliştirilen sistem sayesinde akıllı telefon ile tablet deneyiminin bir araya toplandığı bir cihaz ortaya çıkabilir. Halihazırda Galaxy Fold ve Mate X’e göre çok daha kullanıcı dostu bir deneyim elde edilebilir. Yine de bunun henüz sadece bir alınan patentten ibaret olduğunu hatırlatmak lazım.

Şirketler her yıl çok sayıda patent alıyorlar ancak bunların pek azı hayata geçiyor. Yinede genişleyen ekrana dair bir adım atılması gelecekte çok konuşulacak bir akıllı telefonun ortaya çıkmasını sağlayabilir. Mevcut akıllı telefon pazarında LG’nin Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi devlerin epey gerisinde kaldığını söyleyebiliriz.

Gelen haberler teknoloji devinin katlanabilir ekran çıkararak adından yeniden söz ettirmek istediği yönünde. Kaynaklar 2020 yılı içerisinde LG’nin katlanabilir telefon tanıtabileceğini belirtiyor. Diğer üreticiler Xiaomi ve Samsung’un da yeni katlanabilir telefon modelleri tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Giriş Seviyesi için Bir Telefon Gelebilir

Giriş Seviyesi için Bir Telefon Gelebilir

LG’nin almış olduğu bir diğer patent ise uygun fiyata akıllı telefon almak isteyenleri memnun edebilir. Şirketin FCC’den almış olduğu patent başlangıç seviyesinde bir modele işaret ediyor. Telefonun ön yüzünde tek parça ekran ve nokta şeklinde çentik dikkat çekiyor. Arka yüzünde ise tek kameradan oluşan bir modül olması bekleniyor. Giriş seviyesi olması sebebiyle telefonda ekrana gömülü sensör ya da parmak izi okuyucu olması düşük ihtimal

Model numarası LM-X210LMW olarak açıklanan patentte arka kapağın sökülmesi de dikkat çeken ayrı bir detay. Buradan telefonun eski cihazlarda olduğu gibi değiştirilebilir bir bataryaya sahip olacağını düşünebiliriz. USB-C uyumlu giriş olduğu görülen telefonda 3.5 mm kulaklık girişine de yer verilmiş.

Henüz çok fazla bilgi olmamakla beraber LG’nin önümüzdeki aylarda ucuz fiyatı ile dikkat çeken yeni bir akıllı telefon tanıttığını görebiliriz. Halihazırda mobil cihaz pazarında rakiplerinin epey gerisinde kalan LG, uygun fiyatlı bir model ile kullanıcıları kendisine çekebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum