Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lexus’un Önceden Tanıtılan LF-SA Konsepti Üretim Modeli Olabilir!

Toyota ve Lexus, giriş seviyesi başta olmak üzere tamamı elektrikli araç dünyasına model yapmaya başlayacak.
Lexus’un Önceden Tanıtılan LF-SA Konsepti Üretim Modeli Olabilir!
Yorum

Toyota ve Lexus piyasa için bir dizi elektrikli araç hazırlıyor. Japon şirketler şu anda hibrit motor sistemi üzerinden hareket ediyor ve gelecek modeller ise tamamı elektrikli yapıda ortaya çıkartacak. Lexus’un kendine özgün tasarımsal kısımlarında yapılacak yeni modellemeler, sonraki dönem araçlara giydirileceği söylendi. Buradan aktarım organı ve kupa şekilleri değişimlerine de gidileceğini anlıyoruz.

Söylenene göre Lexus’un 2015 yılında tanıttığı LF-SA konseptiden ilham alacak bir EV söz konusu. Farklı segmentlere de yapılacağı söylenen çalışmanın ilkinin kompakt bir hatchback olacağı! İşte detaylar;

Yeni gelecek Lexus elektrik aracındaki şekiller, daha fütüristik olacak.

LF-SA konsepti düzenlenerek üretime hazır hale getirilecek. Aracın ortalama 5 senelik tasarım detayları, sonraki Lexus modellerinin aldığı şekiller olduğundan, hatchbackin aşırı bir değişimle geleceği düşünülmüyor.

LF-SA’nın ızgarasında nasıl bir değişim olacağı söyleyen tasarım müdürü Koichi Suga, “Mil ızgarası… kişiliğin bir temsilidir ve arabanın yüzüdür, bu yüzden marka kimliğinin gerçekten gerekli bir parçası. Müşteriler “fütüristik” ve daha “geleneksel olmayan” bir şeyler beklediklerinden elektrikli araçlarda kullanılmak üzere değiştirilebilecekler.” dedi.

Aracın böyle mi yoksa daha büyük yapıda mı olacağından söz edilmedi. Anormal keskin hatlara sahip konseptin tasarım müdürünün dediği gibi insanların olağanüstü karşılayacağı tasarım dilimde olacağına benziyor.

Lexus’un giriş seviyesi bir modele ihtiyacı varsa, aracını Mercedes A, CLA ve GLB gibi serilerine rakip olarak çıkartacak.

Lexus’un Almanlara karşı olan savaşına karşı hazırlayacağı aracını daha ucuz segmentler için yapacak. BMW’nin ve Mercedes’in bolca model bulundurduğu giriş seviyesinde Audi de A3 gibi bir modelle başarılarına devam ediyor.

Lexus’un istediği bölümde CT modeli var. ABD’de giriş seviye paketlerini düşüren Japon marka, Avrupa’da bu seri ile başarılarına devam etmekte. 9 yaşındaki aracın eskiyen yüzünün 2021 yılında yeni kasa ile değişmesi bekleniyor.

Yeni hatch veya sonradan aynı yapıda sedana dönüşebilecek model kokpitinin biraz daha fazla dijital dünyanın içerisine girmiş olarak görebiliriz. Ekranlar çoğalacak ve daha dikkat çekecek kısmı ise direksiyon simidi etrafındaki ekran düzeni çok farklı olacak.

Şu anda resmiyette hiç bir şey yok. Toyota’dan “kesin üretiyoruz” diye bir açıklama gelmedi. Autocar‘ın araştırması ve yaptığı görüşmelere dayanarak yapılan haberin, gerçekçilik payı yüksek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu