Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Lexus Türkiye’ye Merhaba Dedi!

Lexus Türkiye’ye Merhaba Dedi!

Ülkemizde Lexus hayranlarını sevindirecek gelişmeler yaşanıyor. Toyota tarafından üretilen ve lüks otomobil standartları arasında yer alan Lexus, öne çıkan modellerinin tanıtımı ve satışı için Türkiye’ye merhaba dedi. İlk satış yeri olarak ise İstanbul Maslak’ı seçti. Bilindiği üzere 1989 yılından bu yana Toyota tarafından üretilen Lexus, Maslak’taki satış mağazasında öne çıkan modellerini Türkiye’nin beğenisine sunacak. Türk hayranları için bu, oldukça güzel bir gelişme oldu.

Düzenli olarak etkinliklerin gerçekleştirileceği, müzayedelerin ve birçok sergininde yapılacağı Maslak’taki satış ofisinde öne çıkan araçlarından; IS, GS, LS, NX, RX ve RC modelleri tanıtılacak. Avrupa’daki satışlarda yukarı yönlü bir ivme yakalayan Lexus, 2020 yılında kendisine hedef olarak tam 100 bin satış ön görüyor. Ayrıca Lexus yeni yılda İstanbul dışında da birçok noktada mağazalar açmayı planlıyor. Bu şehirler; Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya olarak belirtiliyor.

Lexus’un ilk Türkiye satış mağazası olan Maslak’ta açılış nedeniyle bir tören düzenlendi ve törende, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt ile Lexus Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Bozkurt ve Uyttenhoven’in açıklamalarının öne çıkan noktaları ise şöyleydi;

“Lexus bir yaşam biçimidir…”

Bozkurt açıklamasının ilk bölümünde, uzun zamandır Lexus için Türkiye’de bir satış mağazası açmayı planladıklarını ve bugün bu çalışmalarının sonuç vermesinden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdi. Lexus’un felsefesinin sadece bir otomobil üretmek olmadığını, aynı zamanda bir sanat eseri üretildiğini belirten Bozkurt; Lexus’un hayranlık uyandıran bir marka olduğunu söyledi. Açıklamalarının devamında ise Bozkurt; Lexus’un bir otomobil markası olmadığını, bir yaşam biçimi olduğunu vurguladı.

Lexus modellerindeki işçilik kalitesinin dünyada kendilerine saygın bir yer edinmesinin yolunu açtığını belirten Bozkurt, Lexus’un Amerika’da çok sevildiğini ve birçok ailenin bu doğrultuda çocuklarına Lexus ismini verdiğini söyledi. Açıklamalarının son bölümünde ise Bozkurt, Akio Toyoda’nın da bu titizlik içerisinde çalışmalarını yürüttüğünü dile getirerek; Toyoda’nın bütün aşamaları bizzat kendisinin test ettiğini ve bunun dünyada başka bir örneğinin olmadığını düşündüklerini ifade etti.

“8 milyon satış gerçekleştirdik!”

Uyttenhoven açıklamalarının ilk bölümünde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de Lexus’a hayran kalacağını ve bu modelin ülke çapında büyük yankı uyandıracağını söyledi. Açıklamalarının devamında ise Uyttenhoven; ilk olarak 1989 yılında Lexus’un piyasa sunulduğunu belirterek, o yıldan bugüne kadar toplamda 8 milyon satış gerçekleştirme başarısına ulaştıklarını ve bunun ulaşılması zor olan bir istatistik olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıl ise 652 bin satışla arka arkaya 3 yıldır kendi rekorlarını kırdıklarını belirten Uyttenhoven, özellikle Avrupa’da geçtiğimiz yıl toplamda 64 bin adet Lexus satıldığını belirterek, yüzde 20’lik bir büyüme yakalandığını dile getirdi. Açıklamalarının son bölümünde ise Uyttenhoven; yeni yılda Avrupa’da 70 bin adede ulaşacaklarını belirterek, Türkiye pazarına da oldukça güvendiklerini ve potansiyelin kendilerini yanıltmayacağına inandıklarını ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum