Paylaşım
in G+

Lexus RC F’in Muhteşem Performansı Sizlerle!

 

Lexus’un F Departman‘ın en sağlam karakterleri sedanlarından olan RC, dış güzelliği ve performanslarıyla konuşulan bir otomobil. Automann – TV‘nin verdiği görüntülerde, M4 sarısı diye tabir ettiğimi karoser rengiyle Launch Start‘la karizmatik kalkışlarını izliyoruz.

Japon marka oldukça orantılı bir alt yapı seçimiyle ürettiği RC F’i, markanın geleneksel 5.0L V8 ile hareket ettiriliyor. Kullanıcı, teknolojik kokpitinden aracın maksimum süratlere çıkabileceği ayarları yaptıktan sonra start veriyor ve ekranda gödüğümüz ilk kalkış rakamı 4.7 sn gözüküyor. Akabinde 0-200 km aralığını 14.5 saniyede alıyor.

Soluksuz şekilde devam eden top speed çalışması 283 km/h geldiğinde sonlandırılıyor. Güzel bir spor otomobil örneği olan Lexus RC F, rolling denemesinde 100-200 km arasını 9.8 saniyede kaydediyor.

Mercedes C63 AMG ve BMW M4 gibi hızlı Alman rakiplerine karşı çıkarılan RC F, göründüğü gibi hafife alınmayacak bir spor araç. Japon denilince kusursuz işçiliğin akla gelmesine şu an biraz daha inanıyorum. Gerek dış, iç ve gerekse de motor bölümünde gerçekten efsane işlerin markası Lexus dur!

> Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur