Yatırım yapmaya başla!

Akio Toyoda: “Lexus, Hızlı ve Lüks Jetler Yapmaya Hazırlanıyor”

Toyota'nın sahibi, deniz taşımacılığında en spesifik yatları yaptığını ve bundan sonra Lexus'un gökyüzü jetlerine çalışacağını söyledi.
Akio Toyoda: “Lexus, Hızlı ve Lüks Jetler Yapmaya Hazırlanıyor”

Lexus, ultra lüks yatlarıyla, otomotiv dışında deniz taşımacılığında da yer almakta. Son olarak LY650 yatını gösteren ve denizlere indirmeye hazırlanan premium Japon marka, işlerin bundan sonraki adımında gökyüzü olduğunu söyledi. Amerika pazarının bir numaralı araç markalarından olan Lexus, kazandığı lüks donanım anlayışını tekne gruplarına aktarmış ve irili ufaklı temsilcilerle sularda da gözükmekteydi.

885 beygir motorlu süper yatının dizayn kısmını aynı otomobillerindeki gibi yapılarak, insanların kalbi çalınıyordu. Şimdi rotayı yukarıya doğru diken Japon temsilci, yatının Miami lansmanında gireceği yeni alandan söz etti. İşte detaylar;

Cars Guida, Toyota’nın global başkanı ve Lexus marka şefi Akio Toyoda’dan bilgileri almış.

Men in Black filmine hazırlanan Lexus jetin dışında düşünceler, oldukça hızlı gidebilen kişisel hizmetlere yapılacak bir uçan lüks taşıt! Direkt olarak işin içerisinde Lexus olacağından, araç dizaynı ve donanım seviyesinin top noktası aklımıza geliyor.

Toyota, lüks markasını sadece otomotiv değil özel alanlarda da iş yapacağı bir mobilite firmasına dönüştürmek istiyor. LY650’nin tanıtımında konuşan Toyoda, şirketinin gökyüzünde de anılmasını istedi.

CEO, “Toyota’nın kendisi bir otomotiv şirketinden bir mobilite şirketine dönüşmeye çalışıyor ve Lexus markasının değerini artırmak için kara, deniz ve havayı kapsamamız gerekiyor. Bu nedenle yat gerçekten ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz bir kavramdı.” dedi.

Gelen uçak sorularına karşı da yönetici, “Eh, lütfen o bölgeye gelince yaptığımız işte bizi izleyin.” şeklinde bir yaklaşımda bulundu. Lexus’un uçak modelinin geliştirme ve çıkış sürecine dair bir bilgi verilmedi.

Zaten bu düşünce şu anda aktarılıyor ise bir takım ön planlamalarının yapıldığını söylememiz mümkün. Honda, otomotivin jet üreticisi alanında sanırız lider olan! Son teknoloji ve aşırı hızlı olarak yenilediği Elite Jet‘i gibi Lexus, ondan daha lüks ve pahalısını yapmaya çalışacak.

Ortalama hızlı hava taşıtının çıktığında 4-5 milyon dolarlık bir havalı fiyat etiketi olacak. Honda Aircraft Company’ye rakip olacak Lexus’un bu işte daha başarılı olacağı şimdiden konuşuluyor.

Lexus Jet, Honda’nınkinden gelişmiş ve hızlı olabilir.

Diyelim ki Lexus jet üretildi; şehirler arasında zengin iş adamlarını ne kadarlık bir süre zarfında ulaşımlarını sağlayabilecek. Sektörde tek örnek olarak verebileceğimiz Honda Jet’ten yola çıkmamız gerekiyor.

2016 yılında yapılan bir testte Honda Jet, Teterboro, New Jersey’den Fort Lauderdale oradan Florida’ya 960 mil (1.500 km) deniz mili uçuşu sadece iki saat ve 51 dakika sürmüştü. Hava da ortalama olarak 433-712 km/h hızları arasında giden Japon jetin, Boston’dan başladığı yolculuğa Massachusetts’ten Pal, Beach, Florida’ya kadar 2 saat 58 dakika sürmüştü. Tam da özel jet sahiplerinin istediği gibi.

Sessiz bir kabin içerisinde 1.000 km’lere varan hızlarda en çabuk şekilde gitmek istediği noktaya varmak! Lexus’un bunu yapabilecek kapasite ve elinde tuttuğu teknoloji var. Toyota’nın mobilite şirket olma hayallerinin sonunda mutlaka çok güzel şeyler göreceğimize inanıyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum