Yatırım yapmaya başla!

Lexus’un LFA’nın Halefini Üretmesi Konuşuluyor!

Lexus, 7 yıllık bir aranın ardından Toyota'nın Supra'sı gibi efsane aracı LFA'yı yeniden üretebileceğini söyledi.
Lexus’un LFA’nın Halefini Üretmesi Konuşuluyor!

Bir yerlerde halen daha sıfır örneklerinin saklandığını düşündüğümüz LFA‘nın unutulmaz spor araba listesindeki yeri 7 yılın ardından değişmedi. Lexus’un belki de en pahalı işçiliği bu otomobildir. Aracın yolda tutunmasından, en sağlam hız limitlerine ulaştırılmasına kadar mühendisler ummalı çalışmalar yapmıştı.

Sadece 500 adet servis edilen modele karşı Top Gear’ın usta sunucusu ve pilotu Jeremy Clarkson “kullandığım en iyi araba” olarak söylemişti. Lexus da zaten her açıdan kusursuz bir model olması için çalıştıklarını söylemişti. Autocar ile röportajda bulunan Lexus Başkan Yardımcısı Koji Sato, LFA’nın halefinin gelebilmesinin mümkün olduğunu bildirdi.

Lexus 2012 yılında üretimini tamamladığı LFA’nın bu süre zarfında yenisi için çalışma yapmış olabilir.

LFA, uzun çalışmalar sonucunda sağlam Ar-Ge ve pahalı parçaların bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştu. İşin sonunda takdir ve tebrikleri alarak, konumunu sonuna kadar hak ettiğini göstermişti.

LFA’nın yeninden üretime alınması güzel ve olması gerektiğini düşünüyorduk. Lexus, aracının halefinin çıkmasının önceden bir talep yoğunluğuna bağlı olduğunu söyledi.

Sato, “Onu seviyorum ama yardımına ihtiyacımız var. Medyadan yeni bir LFA için güçlü taleplere ihtiyacımız var. Bu devam etmemize yardımcı olabilir. Birincisi, böyle bir talepte bulunmaktan mutluluk duyuyoruz: Lexus, lütfen LFA için bir halef oluştur.” dedi.

Modelin sizde birçok örnekte gördüğünüz üzere fiyatı üretiminin bitmesinden önce 2008-2009 mali kriz dönemine denk geldi. Şu var ki 500’nün satılması için çok da uğraş verilmedi. İnsanlar zaten sınırlı bir Japon eserine binmeye can atıyordu.

Jeremy Clarkson’un en gözde aracı LFA!

Clarkson, “Yüksek devirlerde, bir milyon şenlik ateşi gecesi havai fişekleri gibi geliyor. AC / DC’nin karıştırma masasından yükseldi ve az önce sizin üstlendiğiniz kişinin yüzüne ateş etti. Bu çatırtı. Ve daha sonra, bunun artık bir daha devir yapamayacağını düşündüğünüzde, çatırtı kanlı bir ulumaya dönüşüyor. Raketi çekmenin, klonlamayı hissetmenin ve zarif koltukta oturmanın, her şeye yeniden başlamaya hazır olmanın zamanı geldi.” dedi.

Yanıldığımız kısımlardan birisi de yeni LC 500‘ün LFA’nın yerine düşünülen bir model olduğu. F1 araçlarının yürek hoplatan seslerine sahip LFA, LC 500 ile yarıştırılmış ve onun halef olamayacağı orada anlaşılmıştı. Lexus’un yeniden doğal emişli bir motorla geleceğini düşünsek de elektriği işin içerisine katar mı bilemiyoruz. Bekleyip göreceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum