Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Ardından Lexus’ta Tamamı Elektrikli Araç Dönemine Geçiyor

Lexus, benzin-hibrit-plug-in hibrit üçgeninde işlerini tamamladığını ve yeni döneme geçmek için hazır olduklarını belirtti.
Toyota’nın Ardından Lexus’ta Tamamı Elektrikli Araç Dönemine Geçiyor

Toyota grup marka ve modelleri rekabette seçeneklerini genişleterek, hibrit sonrası tamamı elektrikli araç dönemine adım atıyor. 1997 yılından bu zamana kadar melez motorların öncülüğünü yapan Toyota, bu alanda seri imalatta en çok otomobil üreten şirket ünvanına da sahip. Sistemini erken ve rakiplerini arkasında bırakacak şekilde kurun Japon temsilci, ilk tamamı elektrikli aracını CH-R ile Çin’e gönderdiğinden sizlere bahsetmiştik.

Auto News‘in haberine bakılırsa markanın lüks araç temsilcisi de ilk tamamen elektrik gücüne dayalı modellerini yaparak Avrupa ve Çin‘e yollayacak. Yeni nesil aktarım organlarının tek bir güce bağlı uygulamasında daha da katılaşan emisyon sınırlarına karşı hızlıca atılması gereken bir adımdı. Haberin detayları aşağıda;

Lexus’lar muhtemelen ilk etapda SUV araç klasmanında birkaç modelle tamamı elektrik dönemine geçiş yapacak.

Başkan Yoshihiro Sawa,“Kesinlikle burada gelecekte bir EV’ye ihtiyacımız var. Ama ne zaman ya da nasıl olduğunu söyleyemem.” şeklinde durumu dile getirdi.

Lexus, daha öncesinde UX300 modeline bunun uygulanabileceğini söylemişti. Kendilerinin de dediği gibi hibrit ve plug-in hibrit araç alanlarında başarıyı sağlamış olsalar da full elektrikli klasmanında yer almak zorundaydılar.

Çin’e gidecek EV CH-R, bu iş için bir adım teşkil edecek.

Lexus’un dünyadaki en büyük hibrit otomobil üreticilerinden olan ana şirketi Toyota, C-HR ile gücünü elektrikli otomobil segmentine çoktan indirdi . Pilli elektrikli araç Şangay’da tanıtıldı ve Çin pazarı için GAC-Toyota ve FAW-Toyota ortak girişimleri tarafından inşa edileceği bildirildi.

Modellerinin genel ağ stratejisinde Alphard’ın yeni neslinden gösterilen Lexus LM VAN araç ile hibritin eksik kalan noktaları da tamamlanmıştı. Bize göre Lexus, crossover ve SUV modellerle yeni döneme giriş yapacak. UX 250h’nin dönüştürülmüş bir hali, Japon markanın ilk etapdaki isteklerini karşılayabilir.

Zamanı belirtilmeyen yeni aktarım organı için yeni bir model de düşünülebilir. Japon markanın son akülü araç girişiminden verebileceklerimiz şimdilik bu kadar. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum