Yatırım yapmaya başla!

Lexus’un F Performans Birimi Yeni Bir Oluşuma Hazırlanıyor!

Dünyada kendine has yapısı ve teknolojisiyle hareket eden Lexus, modellerinde farklı bir adıma geçiyor! İşte detaylar...
Lexus’un F Performans Birimi Yeni Bir Oluşuma Hazırlanıyor!

Toyota’yı farklı alanda temsil eden Lexus, donanımsal ve güç anlamında en iyi modelleri bünyesinde barındırıyor. Markanın en son tazelediği ES Serisi, boyut aralığına göre üstün özelliklerle getirilmişti. Lexus’un kıdemli başkanı Yoshihiro Sawa katıldığı Goodwood Festivali’nde markasının geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sawa’nın Auto Express‘e verdiği röportajda; Lexus’un BMW, Mercedes ve Audi gibi rakipleriyle artık tamamı elektrikli araç klasmanında da savaşacak güçlerin hazırlandığını söyledi.

Lexus F Performance Birimine EV Gücü Takviyesi

Lexus F Performance Birimine EV Gücü TakviyesiLexus başkanı araçlarında gerçekleşecek elektrik motor gelişiminin müşterilerin isteği doğrultusunda daha erkene alındığından söz etti. Üst Amiral sınıfın en iyilerinden olan LS Serisi‘nde tamamı elektrikli bir yapının kullanılabileceği aktarıldı.

Sawa, “Şu anda V8 ve V10 çift turboluların geleceğine bakıyoruz. İnsanlar kararsız ve EV motorlu araçlar moda olduğu için tercih ediliyor. Bundan üç sene sonrasını kimse bilemez. Çoğu kişi içten yanmalı motorların sesi ve dinamiğini sever. Bu yüzden benzin yakıtlı otomobiller özlenen bir şey haline gelecek.” dedi.

Lexus Şimdilik EV Modelleri Her Sınıfta Düşünmüyor

Lexus Şimdilik EV Modelleri Her Sınıfta DüşünmüyorAnladığımız kadarı ile BMW, Audi ve Mercedes gibi rakiplerinin karşısına çıkmak için hazırlanacak EV tip aracın lüks segmentte olacağını anlıyoruz.

Muhtemelen üstten sırayla belli zamanlarda diğer segmentlere de verilerek insanların Lexus EV araçlarına vereceği tepkiler ölçülecek. Mercedes – AMG cephesine baktığımızda C63’ün gelecek senelerde melez olacağını söylemişti. Keza BMW’de M logolu bir modelin hibrit motora kavuşturulacağını aktarmıştı.

Akıllıca hareket eden Japon marka, Toyota’dan aldığı hibrit motor gücünü anlaşılan tamamı elektrikli üniteye dönüştürmek istiyor. Bakalım zaman neyi gösterecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum