Yatırım yapmaya başla!

Lexus, Modellerinin Geleceğini Gösterecek Konseptine Ait Bir Teaser Paylaştı!

Lexus, Tokyo Motor Show'a en yeni konseptini getiriyor. Bu araç marka geleceğindeki otonom ve elektrik alt yapısını temsil edecek.
Lexus, Modellerinin Geleceğini Gösterecek Konseptine Ait Bir Teaser Paylaştı!

Yaklaşan 2019 Tokyo Motor Show için şirketler son hazırlıklarını tamamlıyorlar. Uzak Doğu gösterisi bu sene çok renkli araçları misafir edecek. Özellikle otomotivin teknoloji tarafını destekleyen ve gelecekteki izleyecekleri yolu gösteren konseptler getirecekler. Japonların en lüks Amerikan markası olan Lexus, elektrikli ve otonoma vurgu yapacak aracına dair bir teaser videosu yayınladı.

Araç henüz isimlendirilmemiş. Tahminlerimiz, 2015 yılında gösterilen LF-SA kompakt modelinin geliştirilmiş mantığında olabilir. Sonraki dönem araçlara ışık tutması beklenen konseptin, fütüristik şekillerde olacağı bir kesin. Keza Lexus’un günümüz araçları da spesifik stiller beslenmiyor mu?

Tanıtımı yapılacak model, markanın tamamen yeni bir ürünü olacak.

Videodan gördüğümüz kadarıyla isimsiz konsept, Lexus’un hatlarını biraz daha keskinleştirip, daha uzay çağı görüntüler vereceğini düşünüyoruz. Slim özel bir teknoloji gibi gözüken aydınlatmaları, çok derin tampon hava kanallarıyla bütünleştirilmiş.

Konseptin ızgara bölümü olabildiğince geniş tutularak, çevre kısmında ışık grubu gözüküyor. Bu anlattıklarımızın sonunda model yine LF-SA’ya çıkıyor. Japon markanın küçük sınıfına girişinin resmi gösterisi Tokyo’da olabilir.

Lexus; “Elektrifikasyon ve otonom sürüş gibi teknolojilerdeki devam eden ilerlemelerden yararlanan elektrikli konsept , Lexus’un gelecekteki vizyonuna, sürüş konusunda aynı tutkuyla ve benzersiz bir şekilde hazırlanmış lüks tecrübelerine hitap eden tüketicilere hitap eden bir bakış açısı sunuyor.” dedi.

Yine de biz kesin olarak LF-SA olarak konuşuyor olsak da markanın çok farklı bir tasarımla veya vücut stili ile göstermesini göz ardı etmememiz lazım.

Toyota’nın ayrı tuttuğu markanın içerisindeki gelişmelerden bir tanesi de Jet projesi. Otomobilden hava taşımacılığını lüks kısımda temsil eden Honda gibi Lexus’ta hızlı hava jetlerinin üretimini yapabilir. Akio Toyoda bir konuşmasında markanın aslında yapması gereken bir bu alan kaldığı ve sahip olduğu lüks donanım anlayışı ve teknolojilerle o yöne doğru ilerleyeceklerini söylemişti. Yakın zamanda gerçekleşecek Tokyo Motor Show’da bu konu üzerine bir açıklama daha gelebilir.

Japon markanın konseptine dönecek olursak; şu anda çok fazla belli edilmeyen teaser videosunda en fazla bu kadar yorumlama yapabiliyoruz. Daha fazla detayı bizde Tokyo Fuarı kapılarının açılmasıyla öğreneceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum