Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

F1’in Usta Pilotu Lewis Hamilton’un Paha Biçilemez LaFerrari Aperta’sı Caddelerde!

F1 dünyasının en iyi İngiliz F1 pilotu Lewis Hamilton, kendine aldığı en pahalı hediyesi LaFerrari Aperta ile caddelerde kendini gösterdi.

F1 tarihinin en iyi İngiliz pilotu Lewis Hamilton, yine özel bir haberle karşımıza çıktı. 33 yaşındaki hızlı sürücü dört kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olmuştur. McLaren’le kazandığı 2008 şampiyonluktan sonra kariyerine devam etmek için Mercedes’e transfer oldu. Siyah bir baba ve sarışın bir anneden dünyaya gelen Hamilton, F1’in de ilk siyahi pilotu. 

Kısa hayat hikayesinden sonra Lewis Hamilton’un son aracından bahdeselim. Onlarca otomobilden oluşan araç koleksiyonuna sahip olan Lewis’in arabalarından bir tanesi inanılmaz değerli. İlk kez Kaliforniya da görülen hiper aracı, sınırlı sayıda üretilen LaFerrari Aperta!

Dünyada 210 Kişide bulunan LaFerrari Aperta’nın Hamilton’a gönderileni diğerlerinden biraz farklı.

Farkı sadece 201 tanesinden biri olması değil. Hamilton, değeri satmaya kalksa 7 milyon dolar civarlarında olan spor aracına ekstra uygulamalar yaptırtmış.

Siyah jantlarla caddelere çıkan LaFerrari’nin bazı kısımlarına siyah karbon uygulamaları yapılmış. F1 pilotunun özel istekleri arasında kırmızı fren kaliperleri de var.

Hamilton LaFerrari’nin boyasına da müdahale etmiş.

Karbon siyah ve kırmızı eklemelerden önce beyaz Aperta’nın parlak olması için özel istekte bulunulmuş. Targa tavanın siyah hali ve diğer kısımlar böylelikle parlak beyaz üzerinde daha belirginleştirilmiş.

LaFerrari Aperta gerçekten süratli bir hipercar!

Beyaz Aperta’nın ortada taşıdığı 6.2L ünitesi 949 beygir güç ve 900 nm tork üretiyor. Sonuçlarına baktığımızda 2.8 saniye kalkış ve 350 km/h son sürat rakamı veriyor.

Hamilton’un sanırız İtalyan araçlarına ayrı bir ilgisi bulunuyor.

210 adet özel üretim Aperta’nın da en özeline sahip olan İngiliz pilotun garajında Pagani Zonda 760LH, Lamborghini Centenario ve Ferrari’nin farklı modelleri de olduğu söylendi.

Mercedes’i kızdırmamak adına SLS AMG ve sanırım gelişimine yardımcı olduğu Formula teknolojili Project One F1‘inde olmak üzere yüksek performansın en iyileri evinin altında duruyor.

Haberde geçen her iki isim de özel olunca insanlar ister istemez bunu farkediyor ve caddelerde görüntü almaya çalışıyorlar.

Yetenek ve çalışmaların başarıya dönüşmesiyle F1 pistlere adını kazıyan Hamilton’un kendine aldığı en özel hediye olarak bu beyaz LaFerrari gösteriliyor. Sizce de bu hipercar çok özel değil mi?


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle