Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Levi’s 147 Bin Dolara Einstein’ın Deri Ceketini Satın Aldı!

Levi’s 147 Bin Dolara Einstein’ın Deri Ceketini Satın Aldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Biri dünyanın seyrini değiştiren bir bilim adamı, diğeri ise moda dünyasının efsaneleşmiş bir markası… Hayatı filmlere ve kitaplara konu olan, öldükten sonra bile para kazanan ünlüler arasında yer alan Albert Einstein, şimdilerde de yepyeni bir moda akımına öncülük edebilir. Moda sektörünün en köklü ve en bilindik firmalarından biri olan Levi’s geçtiğimiz günlerde, Einstein’ın üzerinden eksik etmediği deri ceketi satın aldı.

Gelmiş geçmiş dünyanın en başarılı teorik fizikçilerinden biri olan Einstein’ın merak konusu olan hayatına tanıklık eden bu ceket, elbette ki oldukça pahalı bir rakama Levi’s firmasına satıldı. Einstein’ın deri ceketi belki de tarihin ve bilimin seyrini değiştiren anların birçoğunda ünlü fizikçinin üzerinde ya da portmantosunda asılıydı. Şimdi dilerseniz Levi’s firmasının 147 bin dolar ödeyerek sahip olduğu bu tarih kokan deri ceketi daha yakından inceleyelim.

1930’lu Yıllara Tanıklık Eden Eşsiz Bir Deri Ceket

1930'lu Yıllara Tanıklık Eden Eşsiz Bir Deri Ceket1930’lu yıllarda Nazi Almanya’sından kaçıp Amerika’ya taşınan Albert Einstein’ın sahip olduğu deri ceket, adeta onun evi gibiydi. Ünlü bilim adamı bu ceketi neredeyse hiçbir zaman üzerinden çıkarmadı. Eğer internette gezinip, Einstein’ın birkaç fotoğrafına bakacak olursanız, bu ceketi onun üzerinde görebilirsiniz. Einstein’ın Bahamalar’a seyahat ettiğinde bile giymiş olduğu bu kahverengi deri ceket, Amerikalı ünlü giyim firması Levi’s tarafından 1935 yılında piyasaya sürüldü. Geçtiğimiz günlerde Londra’nın ev sahipliği yaptığı, Christie’s müzayedesinde satışa sunulan “dahinin ceketi” 147 bin dolara Levi’s firması tarafından satın alındı.

Ceketin Satıldığı Müzayedede Başka Hangi Eşyalar Bulunuyor?

Ceketin Satıldığı Müzayedede Başka Hangi Eşyalar Bulunuyor?Londra’daki bu eşsiz müzayedede sadece Einstein’ın deri ceketi yer almıyordu. Aynı zamanda dahi bilim adamına ait; 356 bin dolar değerinde 1900 yapımı gümüş bir cep saati ve 84 bin dolara satılan 1880’lere ait Lego tarzı bloklar da bulunuyordu. Elbette ki Levi’s tarafından satın alınan bu deri ceket, 13 Temmuz’da gerçekleşen bu müzayedenin en dikkat çeken öğesi oldu. Belki de Einstein’ın üzerinden hiç çıkarmadığı bu deri ceket, önümüzdeki yılların Levi’s ürünlerinden biri olarak piyasaya sürülebilir.

Benzerine rastlanılması zor bir bilim adamı olan Einstein, belki de üstün zekasını farklı yaşam ve giyim tarzıyla pekiştirerek dünyanın sayılı isimlerinden biri olmayı başardı. Peki, açık arttırmada tamı tamına 147 bin dolara satılan Einstein’ın ceketine sizler de sahip olmak ister miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu