Yatırım yapmaya başla!

LEVC Company Londra Taksi’nin Elektrikli VAN Versiyonunu Gösterdi!

Ünlü Londra Taksi'nin artık EV VAN sürümü de olacak.
LEVC Company Londra Taksi’nin Elektrikli VAN Versiyonunu Gösterdi!

İngiltere’nin başkenti Londra’ya gittiyseniz orada kullanılan taksilerin retro tarzında, tek tip olduğunu görmüşsünüzdür. LEVC, Çinli Geely yatırımlarını alan, açılımı “Londan EV Company” olan, eski TX5’in yeni oluşumudur. 2017 yılında siyah arabaların tamamı elektrikli olması adına girişimlerde bulunan Geely, 2018 yılının 1 Ocak’ından itibaren geçerli olan dizel yasaklarının ardından Londra taksilerini sıfır emisyon dönemine hazırlıyordu.

Fosilin iptali ile elektrikli bir hibrit motorla caddelere çıkan TX’ler, Volvo’nun da desteğini almıştır. Burada İsveçli şirketin Geely’e ait olması da etken tabi ki. Ön camlara kadar şekli ve silüeti bozulmadan yapılan EV VAN girişiminde LCV VAN’da ürün gamına eklenmiş. Ticari aracın toplamda sunacağı menzil rakamları da hiç fena değil.

Alt yapıda LCV, TX ile aynı platformu paylaşıyor.

London Taksi Elektrikli VANSadelikten ve tanınan yüz hatlarından taviz verilmeden çizilen tasarımın detaylarında yaprak desenli mercekli farlar, düz bir ızgara ve normal bir tampon. LCV’nin şekli hakkında yapacağımız yorum sanırız bu kadar yeterli olacaktır.

Londra Taksi’nin hafif ticari sürümü tüm yol koşullarına uygun.

London Taksi Elektrikli VAN LEVCTamamı elektrikli olmadığı için yakıtın yeterlilik ve menzil konusunu düşünmenize gerek yok. Volvo’dan alınan 1.5L‘lik motor, TX’te de kullanılan e-City elektrikli güç aktarma organına sahiptir. Geely’in Londra Taksi’sinin elektriklenmesi için başlattığı girişimde VAN LCV’de benzin ile EV modu toplamda 606 km menzil sunuyor. Geri dönüşüm enerji sisteminden aldıklarınızla sadece EV modunda 130 km kadar gidebilirsiniz.

Hedefte şehir içi ağırlıklı, uzun yol taşımacılık yapanlar var.

London Taksi Elektrikli VAN LEVC ResimlerHibrit LCV VAN, günde 100 mil (160 km) seyahat edenler, sadece EV modunda bile işlerini yavaş tempoda halledebilecekler. Özel depolar, kargolar ve hafif eşya taşımacılığında göz olabilecek donanıma sahip LCV, İngiltere’nin fosillere yasaklı olan sıfır emisyon bölgelerine rahatça girebilecek.

Hafif ticari olarak geçse de LCV EV, sırtında 800 kg yükü taşıyabilir. Arkadan bakıldığında Connect izlenimi vermesi, bölgede çok satan Ford VAN’ların etkisi olabilir.

LEVC CEO’su Joerg Hofmann,“Mevcut kentsel çevre konusundaki bilgilerimizi, kentsel hareketliliği sürdürülebilir bir yola sokabilecek EV teknolojisi ile birleştirdik. Dayanıklı, güvenilir, verimli, uygun maliyetli ve kaliteli, bu bizim yeni LCV’miz. Önce Londra ve İngiltere pazarlayacak, sonra aracı Avrupa’ya ve daha uzağa uzatacağız.” dedi.

Hofmann bir de hedefinin Avrupa’nın önde gelen elektrikli ticari araç sağlayıcısı olmak dedi. Verilen tarihlere göre 2020 yılının ikinci yarısı gibi LEVC’in LCV EV aracını İngiltere sokaklarında görebileceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum