Yatırım yapmaya başla!

Lenovo Çin’deki PC Pazar Payının Yüzde 40’tan Fazla Olduğunu Açıkladı

Bilgisayar üreticisi Lenovo, kendi ülkesi Çin’de yüzde 40’tan fazla pazar payına sahip durumda.
Lenovo Çin’deki PC Pazar Payının Yüzde 40’tan Fazla Olduğunu Açıkladı

Bilgisayar dünyasında birbirinden iddialı üreticiler piyasaya sürdükleri ürünler ile rekabette öne çıkmanın yollarını arıyor. Lenovo, Dell, HP, Toshiba, Asus gibi başlıca üreticiler dünyanın önde gelen bilgisayar firmaları arasında yer alıyor. Son yıllarda Lenovo’nun büyük atak yaptığı ve rakipleri geride bıraktığı biliniyor. Çinli bilgisayar üreticisi son olarak CES 2020 etkinliğinde ses getiren ürünlerini tanıttı. Şirket dünyanın 5G desteğine sahip ilk bilgisayarı Yoga 5G ve katlanabilir bilgisayar modeli ThinkPad X1 Fold’un tanıtımlarını gerçekleştirdi.

Şirketin ayrıca oyunculara yönelik akıllı telefon geliştirdiği ve önümüzdeki aylarda tanıtması bekleniyor. Lenovo akıllı telefon dünyasında olmasa da PC pazarında büyük bir pazar payına sahip. Dünya genelinde en fazla sevkiyat yapan şirket, kendi ülkesi olan Çin’deki pazar payından büyük güç alıyor. Şirket yöneticilerinden gelen açıklamalar Lenovo’nun Çin’deki gücünü gözler önüne seriyor.

Lenovo Çin’in Lideri

Lenovo Çin’in Lideri

Lenovo Çin Grubu Genel Müdür Yardımcısı Liu Jun, vermiş olduğu röportajda şirketinin kendi ülkesindeki son durumuna dair açıklamalarda bulundu. Jun, Çin’deki PC pazar payının yüzde 40’ından fazlasının kendi ellerinde olduğunun altını çizdi. Bu rakamlar 2019 yılı mali yılını kapsıyor ve şirketin Çin’deki PC satışlarından 10 milyar doları aşkın gelir elde ettiği belirtiliyor.

Teknoloji devinin Çin’deki kullanıcılarının yarısından fazlasını genç yaş grubu ve öğrencilerin oluşturduğu ifade ediliyor. Liu Jun açıklamasında genç kitlenin tercihlerine yönelik stratejiler geliştirdiklerini ve son teknoloji ürünü özelleştirilmiş ürünlere ağırlık verdiklerini söyledi. Geleceğe dair sürekli büyüme hedefleri olduğunu söyleyen Jun, yapacakları entegrasyonlar ve iş birliklerine büyük önem verdiklerini ifade etti.

Lenovo önümüzdeki süreçte de sahip olduğu güçlü konumunu korumak istiyor. Rakiplerine karşı olan avantajının farkında olan teknoloji devi, PC pazarına yönelik yenilikçi ürünler sunmaya devam etmeyi planlıyor. Uzmanlar PC sektöründe bu yıl içerisinde önemli gelişmelerin yaşanacağını tahmin ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum