Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Devi Lenovo Akıllı Telefon Üretimini 10 Kat Artırmayı Hedefliyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Lenovo, üretim kapasitesini 10 kat artırmayı planlıyor.
Teknoloji Devi Lenovo Akıllı Telefon Üretimini 10 Kat Artırmayı Hedefliyor

Son yıllarda hızla büyüyen akıllı telefon pazarında, Çinli teknoloji devi Lenovo’nun küçümsenmeyecek bir payının olduğundan bahsedebiliriz. Özellikle fiyat performans anlamında tatmin edici modeller geliştiren Lenovo, Samsung ve Apple gibi pahalı ürünler yerine başka modeller arayanlara oldukça cazip seçenekler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde Lenovo hisseleri ‘Çinli Casus Çip’ iddiaları ile adeta çakılmış olmasına rağmen üretim alanında teknoloji devi geri adım atacağa benzemiyor.

Akıllı telefonlara olan ilginin gün geçtikçe artması üreticileri de yeni planlamalar yapmaya itiyor. Fabrikası Hindistan’da bulunan şirket, akıllı telefon üretimine ağırlık vermeyi hedefliyor. Şirket mobil cihaz üretimini 10 kat artırarak, ayda 1 milyon cihaz seviyesine çıkarmayı planlıyor. Şirket yetkilileri Lenovo’nun geleceğe dair büyük hedefleri olduğunu belirtiyor.

Lenovo Üretimi 10’a Katlayacak

Lenovo Üretimi 10’a Katlayacak

Lenovo grup başkanı Edward Chang, yaptığı açıklama ile şirketin akıllı telefon pazarında önümüzdeki dönemde çok daha aktif rol alacağını vurguladı. Yetkili açıklamasında Hindistan’a yönelik gelecek planlarından bahsetti.

Chang açıklamasında “Hindistan’da mobil telefonları ortağımızın fabrikasında üretiyoruz. Şu anda ay başına 100 bin cihaz üretme kapasitemiz var; 2019 sonu itibariyle bunu aylık 500 bin ila 1 milyona çıkarmayı planlıyoruz.” diyerek Lenovo’nun gözünün yüksekte olduğunu ifade etmiş oldu.

Motorola Plana Dahil Değil

Motorola Plana Dahil Değil

Bir diğer akıllı telefon üreticisi Motorola’nın, Lenovo bünyesinde bulunduğu biliniyor. Çinli teknoloji devinin akıllı telefon üretimi ile ilgili almış olduğu önemli karar Motorola cihazlarını kapsamıyor. Yakın tarihte Flipkart ile cihazların satışı amaçlı bir ortaklık kuran Lenovo, Hindistan’da 6 ila 7 milyon civarında cihaz satmayı hedefliyor.

Lenovo yetkilisi Chang bu ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada Flipkart ile işbirliğine gittik çünkü Hindistan’da 2020 itibariyla çevrimiçi ve çevrimdışı pazarın payları eşit olacak. Bu, her yıl 60-70 milyon birimlik bir satış fırsatı demek“ diyerek dikkat ifadelerde bulundu. Şirket son olarak düzenlemiş olduğu etkinlikte orta seviye K9 ve A5 modellerini tanıtmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum