Yatırım yapmaya başla!

Legodan Yapılan Porsche GT3 RS’in Müthiş Çarpışma Testi!Oyuncak dediğimizde aklımıza ilk olarak çocuklar gelir değil mi? Peki Lego dediğimiz zaman ne geliyor? Lego oyuncakları dünyada her yaş grupları için uygun olan bir oyuncak türüdür. Video aramalarınıza Lego yazdığınızda ağzınızı açık bırakacak pek çok yapıt görebilirsiniz. Legodan yapılan kuleler, evler, şehirler ve sokaklar bazen imkansız dedirttiriyor. Legodan, büyük insanların binebileceği motorlu bir taşıt bile yaptıklarını görmüştüm.

Danimarka menşeli olan bu oyuncak firması, 1949 yılından beri bizlere farklı şekillerde ürünlerini sunmaktadır. Peki Danimarkalı şirket bu zamana kadar sizce kaç parça Lego parçası imalatı yapmıştır? Sizin için cevap verelim tam 600 milyar parça! Gelelim konumuza. Videomuzda gördüğünüz üzere Porsche için yapılan Lego oyuncağını görüyorsunuz.

Lego’nun yapmış olduğu Porsche GT3 RS 2700 parçadan oluşuyor. Parçaların birleştirilmesinden sonra, normalde arabaların pick-up‘ların çarpışma testlerini görmüştük ancak bir oyuncağın testini görmemiştik. Johannes Heilmaier adındaki kişi küçük oyuncağını gerçek bir crash test şeklinde denemesini yapıyor. Heilmaier “Zorluk, bu küçük otomobilin normal kaza sisteminde test edilmesiydi ve hala mümkün olan en gerçekçi hasarı üretmektedir” demesiyle ciddiyetini anlayabiliyoruz.

Lego Porsche için hazırlanan kaza pistinin ne kadar gerçeğe yakın olduğunu görüyoruz. EuroNcap testlerinde olduğu gibi bir duvar ve itmeli ray sistemi var. Farklı bir çok açıya yerleştirilen kameralar, küçültülmüş kaza testini gerçekçi kılıyor. Tabi 2700 parçayı birbirine ekleyip sonrada buna neden kaza testi senaryosu hazırlamış bilemiyoruz!

Bu arada Lego setinin fiyatı 300 Euro! 50. saniyede Lego Porsche’nin duvara çarpması ile en azından 2700 parçanın 1700’lük kısmını parçalanmış halde görüyoruz. Gerçek araç testlerinde olduğu gibi sonrasında geri dönüşüme gitmeyecektir. Ne kadar sürede birleştirildiğini bilmesekte, epey bir zaman almıştır. Porsche GT3 RS Legonun yapmış olduğu hız da dikkatimi çekiyor. Tahmini olarak 5-10 km arasında bir hızla çarpmış olabilir. Veya daha fazla hızlarda olabilir!

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum