Yatırım yapmaya başla!

LEGO’dan Araç Yapma Çalışması VW Camper T2 ile Zirvesini Yaşıyor!

Rene Hoffmeister'ın ele aldığı ve yüzbinlerce Lego tuğlasından yapılan VW T2'ye hayran olacaksınız!
LEGO’dan Araç Yapma Çalışması VW Camper T2 ile Zirvesini Yaşıyor!

LEGO denildiği zaman aklımıza her yaştan kişinin tutkunu olduğu bir oyun olarak gelir. Onlarca farklı şekilleri olan tuğlalarla neler yapılmadı ki! Çocukların yaratıcıklarını geliştirilmesi bir yana vakit geçirip, ailece yapılacak aktiviteler arasına LEGO’yu da katabiliriz. Bu işte uzman olan birçok yaratıcının çalışmalarını sizlerle de paylaşmıştık. Dünyanın en iyi 14 legocusundan biri olan Ryan McNaught’un Toyota Camry’den gerçek boyutlu Lego çalışmasını hayranlıkla incelemiştik.

Gelen yeni bir tuğla çalışmasında ise F.RE.E Eğlence ve Seyahat Fuarı‘nda sergilenecek bir VW Camper T2. Bakıldığında “nasıl olur” hayret cümlesini kurmuş olsak da yapılan işçilik açısından bakarsak bunun bir tık ötesinin zor olacağını da düşünecekseniz…

400.000 rakamı şu anda size neyi ifade ediyor?

İkonik VW VAN araçtan çıkılan bu yolda 5 metre uzunluk, 1.9 metre genişlik ve neredeyse 2 metre yüksekliğe sahip olan bir yapı üzerinde çalışmalar yapılmış. Aşırı eğlenceli duran ve her yaştan insanın yapabileceği LEGO’lardan tam 400.000 adet kullanılmış. T2’nin tavan çadırlı kamp aracı üzerinden gidilmiş ve parça şekilleri birebir uydurulmuş.

Değişen sadece VW Camper’ı oluşturan maddelerin farklılık göstermesi.

Plastik tuğları bir araya getirerek kocaman bir minibüs yapan kişi, resmi onaylı 12 Lego model üreticisinden biri olan Rene Hoffmeister. Alanında profesyonel olan Hoffmeister, T2’nin 700 kg‘lik bir plastik tuğla yapısını elleriyle 6 haftada yapabilmiş. Zorlu yolculuktan kusursuz şekilde çıktığını görebiliriz.

Her şeyin lego’lardan yapılıp, birebir olması şaşırıcı değil mi?

Kastettiğimiz, LEGO’ların kokpite kadar girip, komplesiyle ele alınması. Sempatik aracın mutfak düzeni, pencereleri, lavabo, taban, koltuklar, teyp, ocak ve tavana kadar lego’ların varlığını hissedebiliyorsunuz!

20 – 24 Şubat tarihleri ​​arasında Almanya’nın Münih kentindeki gösteri için çoğu kişi sadece bu araç için bile orada bulunmak isteyecek. 1.5 ay süren ve 400.000 adet tuğla ile inşa edilen VW T2 hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum